Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2016, 16:12

autor: Arantasar

Remaster gry System Shock to bardziej reboot serii. Demo w najbliższą środę

Prezes studia Night Dive, Stephen Kick, w rozmowie z serwisem Polygon stwierdził, że przygotowywany przez jego zespół remaster gry System Shock będzie restartem serii. W najbliższą środę deweloper rozpoczyna kickstarterową zbiórkę pieniędzy na ukończenie produkcji - z tej okazji zostanie zaprezentowana wersja demonstracyjna tytułu.

Studio Night Dive ogłosiło rozpoczęcie prac nad nową wersją gry System Shock pod koniec zeszłego roku. Do produkcji zaangażowano między innymi Roberta Watersa – twórcę grafik koncepcyjnych pierwowzoru – który miał odpowiadać za wizualny aspekt produkcji. Jednocześnie deweloperzy otwarcie przyznawali, że nie chodzi im jedynie o odtworzenie oryginału, ale o jego ulepszenie – planowano zatem gruntowne zmiany w interfejsie oraz postawienie większego nacisku na elementy grozy. W tak zwanym międzyczasie deweloperzy zaprezentowali kilka screenshotów oraz krótki fragment rozgrywki.

Studio Night Dive szykuje pełnoprawny reboot gry System Shock. - Remaster gry System Shock to bardziej reboot. Demo w najbliższą środę - wiadomość - 2016-06-25
Studio Night Dive szykuje pełnoprawny reboot gry System Shock.

Tymczasem założyciel studia Night Dive, Stephen Kick, w rozmowie z serwisem Polygon przyznał, że tworzony przez jego zespół remaster rozrósł się na tyle, że produkcja będzie raczej pełnoprawnym rebootem, niż zwykłym odświeżeniem klasycznego tytułu Looking Glass Studios. Tytuł System Shock Remastered przemianowano zatem na System Shock. Jak stwierdził Kick:

Poczuliśmy, że zaangażowanie i zasoby, które włożyliśmy w tę grę wyniosły ją poza to, czego można by oczekiwać po remasterze. To pełnoprawny reboot klasycznej produkcji zrobiony na nowo.

W najbliższą środę deweloperzy planują rozpoczęcie kampanii w serwisie Kickstarter w celu uzbierania funduszy na ukończenie produkcji. Nie znamy żadnych szczegółów, jednak wszystkie plany studia Night Dive z pewnością wyklarują się, gdy zobaczymy wnioskowaną kwotę oraz listę celów szczegółowych. Na razie wiemy o tym, że najbardziej hojni darczyńcy mogą liczyć na wydanie pudełkowe oraz na specjalnego laptopa inspirowanego produkcją, przygotowywanego wspólnie z firmą Razer.

Jednocześnie studio Night Dive nie sprzedaje nam kota w worku. W momencie rozpoczęcia zbiórki zostanie wypuszczona bowiem wersja demonstracyjna produkcji. Będzie można ją pobrać za pośrednictwem platform Steam, GOG i Humble Store.

Akcja gry System Shock rozgrywa się w przyszłości. Gracz wciela się w rolę hakera, który miał włamać się do sztucznej inteligencji Shodan, sprawującej nadzór nad stacją kosmiczną Cytadela. Splot nieszczęśliwych wypadków spowodował, że oszalałe SI przejęło całkowitą kontrolę nad placówką, zmieniając jej załogę w potwory. W zeszłym roku studio Night Dive przygotowało grę System Shock: Enhanced Edition, która jest przystosowaną do współczesnych komputerów edycją pierwowzoru. W planach znajduje się także trzecia część cyklu.