Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2021, 17:12

System Shock Remake z szansą na polską wersję; Koch Media Poland wydawcą gry

Rodzimy oddział grupy Koch Media poinformował, że wyda mający ukazać się w przyszłym roku remake gry System Shock. Biorąc pod uwagę dotychczasowe podejście firmy, możemy mieć nadzieję, iż tytuł będzie dostępny w polskiej wersji językowej.

Jeśli obawiacie się, że mający zadebiutować w przyszłym roku remake kultowej gry System Shock będzie dostępny wyłącznie w języku angielskim, to możliwe, iż mam dla Was dobrą wiadomość. Rodzimy oddział grupy Koch Media ogłosił bowiem, że wyda ową produkcję w naszym kraju.

System Shock Remake z szansą na polską wersję; Koch Media Poland wydawcą gry - ilustracja #1
Źródło: twitter.com/KochMediaPL/status/1470742420426039300.

Firma ta przyzwyczaiła nas do tego, iż większość dystrybuowanych przez nią tytułów posiada polską wersję językową. Nawet Disco Elysium, które pierwotnie ukazało się bez lokalizacji, otrzymało niedawno patch spolszczający napisy. Kto wie, może w przypadku remake’u System Shocka moglibyśmy liczyć na coś więcej – w końcu rodzime napisy posiadał już wydany w 1994 roku oryginał od studia Looking Glass. A choćby przy lokalizacji Biomutanta Koch Media Poland udowodniło, że wie, kiedy warto postawić na dubbing.

Odpowiadające za remake studio Nightdive obiecuje odświeżenie oprawy wizualnej oraz rozgrywki, przy jednoczesnym zachowaniu klimatu pierwowzoru. W tym celu deweloperzy ściśle współpracują z twórcami oryginału – w tym aktorką Terri Brosius, czyli „głosem” zbuntowanej sztucznej inteligencji SHODAN.

Stephen Kick, założyciel i CEO studia Nightdive, skomentował podpisanie umowy wydawniczej z firmą Koch Media w następujący sposób:

System Shock to projekt, w który wkładamy całe serca, a naszym celem niezmiennie jest dostarczenie gry tak bliskiej doskonałości, jak to tylko możliwe. Cieszymy się, że możemy współpracować z Prime Matter [marką wydawniczą Koch Media – dop. red.], aby wspólnie osiągnąć ten cel, i postrzegamy to jako ważny krok w rozwoju studia Nightdive. Dzięki umowie z globalnym wydawcą będziemy mogli zaoferować System Shocka fanom na całym świecie, zarówno w formacie cyfrowym, jak i fizycznym, a także w pełni uhonorować zobowiązania wobec fanów, w szczególności dla tysięcy osób na Kickstarterze, bez których ta gra nigdy nie mogłaby powstać.

Pozostaje nam zatem czekać na konkrety – zarówno dotyczące rodzimej wersji remake’u System Shocka, jak i dokładnej daty premiery gry. Ma się ona ukazać na PC, PS4 i XOne w 2022 roku. Na razie nic nie wiadomo o edycji dedykowanej konsolom dziewiątej generacji, ale tak czy inaczej tytuł powinniśmy móc uruchomić na PS5 i XSX|S w ramach wstecznej kompatybilności.