Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2021, 15:15

Nowa skórka w LoL-u wypadła biednie, Riot zdecydował się posłuchać graczy

Wraz z patchem 11.23 do League of Legends miała trafić kolejna skórka powiązana z serialem Arcane – Firelight Ekko. Deweloperzy jednak postanowili przesunąć premierę skina w związku z licznymi niedociągnięciami.

W SKRÓCIE:
  1. Najbliższy patch do League of Legends miał przynieść premierę nowej skórki z serialu Arcane – Firelight Ekko.
  2. W związku z kiepskim odbiorem ze strony graczy deweloperzy zdecydowali się na dopracowanie tej legendarnej skórki.

Premiera serialu Arcane wiązała się z licznymi eventami w grze, na której podstawie powstał ten hit Netfliksa – League of Legends. Do produkcji Riot Games zawitało wiele nawiązań do niego, w tym skórki postaci pojawiających się w tej historii. LoL otrzymał już nowe szaty dla Vi, Jinx czy choćby Jayce’a. Wraz z patchem 11.23 do gry miał zawitać również Firelight Ekko, czyli legendarny skin tematyczny z Arcane. Jednak zapowiedź skórki spotkała się z raczej chłodnym odbiorem; design wyczekiwanego Firelight Ekko nie sprostał oczekiwaniom. Zwłaszcza, że trzeba za niego zapłacić 1350 Riot Points – wewnątrzgrowej waluty kupowanej za prawdziwe pieniądze.

Niezbyt przychylny odbiór doprowadził do ogłoszenia wystosowanego przez jednego z deweloperów Riot Games, który w wątku na Reddicie oznajmił, że nowa skórka Ekko trafi do gry później, niż zapowiadano.

Hej wszystkim, chciałem powiedzieć, że naprawdę doceniamy dyskusję na temat braku efektów dźwiękowych w Firelight Ekko. Całkowicie zgadzamy się z tym, że SFX [sound effects – dop. red.] są standardową i oczekiwaną częścią legendarnej skórki (za którą trzeba zapłacić 1350 Riot Points), a ich pominięcie było niefortunnym błędem z naszej strony, wynikającym z wewnętrznego nieporozumienia. Chociaż robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć opóźnień w dostarczaniu zawartości, wstrzymamy się z wysyłką tej skórki na kilka łatek, aby móc pracować nad dodaniem nowych SFX. Oznacza to również, że zostanie ona na razie usunięta z PBE [serwerów testowych Public Beta Environment – dop. red].

Deweloper pod pseudonimem RiotKatana obiecał również, że dopracowane zostaną animacje skórki, a oprócz efektów dźwiękowych dodane zostaną nowe elementy wizualne. Dotychczas skórka była testowana na serwerach PBE; w związku z koniecznością jej dopracowania Firelight Ekko przestanie tam być dostępny. Pomimo tego, że to sprawa tylko jednej skórki, pokazuje ona, że nawet w z pozoru błahej sprawie Riot jest w stanie posłuchać zdania swojej społeczności.