Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2021, 15:55

Polska wersja Disco Elysium zadebiutuje dziś [Aktualizacja: patch już dostępny]

Dzisiaj po południu ukaże się patch z polską wersją językową gry Disco Elysium: The Final Cut, czyli jednego z najlepszych RPG-ów ostatnich lat.

Aktualizacja #2:

Patch zadebiutował na rynku. Z okazji premiery polskiej wersji językowej wypuszczono zwiastun pokazujący ją w akcji.

Aktualizacja #1:

Patch zadebiutował już na GOG.com. Na pozostałych platformach i serwisach ukaże się dzisiaj o godzinie 14:00 czasu polskiego.

Polska wersja Disco Elysium zadebiutuje już dziś - ilustracja #1

Poprzednia wiadomość:

DISCO ELYSIUM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: ZA/UM
  2. Gatunek: RPG
  3. Platformy: PC, XONE, PS4, XSX, PS5, Switch
  4. Data premiery na PC: 15 października 2019 r.

Nadszedł wreszcie dzień, na który czekało wielu rodzimych graczy. Disco Elysium: The Final Cut otrzyma dzisiaj patch wprowadzający polską wersję językową. Niestety nie znamy dokładnej godziny debiutu aktualizacji.

Lokalizacja zadebiutuje na PC i konsolach, za wyjątkiem Nintendo Switch, którego użytkownicy poczekają na polską wersję językową do przyszłego roku. Ponadto dzisiaj na rodzimym rynku ukazały się pudełkowe wydania edycji konsolowych na Xboksa One i PlayStation 4.

Zainteresowanym polską wersją Disco Elysium polecamy artykuł z naszymi wrażeniami z tej lokalizacji.

  1. Dzięki polskiemu tłumaczeniu znów pokochałem Disco Elysium

W przypadku tej gry polska lokalizacja była bardzo wyczekiwana. Disco Elysium: The Final Cut posiada bardzo rozbudowany scenariusz, a dialogi oraz opisy często nie są napisane prostym językiem. Dlatego dzisiejsza premiera powinna ucieszyć wiele osób.

Jak duże było zapotrzebowanie na polską wersję najlepiej oddaje fakt, że w zeszłym roku język polski zajął trzecie miejsce w ankiecie dotyczącej kolejnych lokalizacji (za tureckim oraz arabskim). Na polskie tłumaczenie Disco Elysium oddano 25 tysięcy głosów.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała na PC w październiku 2019 roku. 30 marca 2021 r. ukazała się na PlayStation 4 oraz PS5 w rozszerzonej i ulepszonej wersji The Final Cut. Jej zawartość została udostępniona graczom pecetowym za darmo w formie aktualizacji. Rozszerzone wydanie trafiło dwa miesiące temu na konsole Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

  1. Disco Elysium to mega ambitne RPG, w którym możesz zostać nawet komunistą
  2. Disco Elysium – poradnik do gry
  3. Disco Elysium – strona oficjalna