Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2019, 08:43

autor: Aquma

Zobacz ostateczny projekt graficzny remake’u System Shock

Deweloperzy z Nightdive Studios podzielili się ze światem filmem prezentującym ostateczny projekt graficzny wyczekiwanego remake’u System Shock. Materiał robi dobre wrażenie.

Tak będzie wyglądał nowy System Shock.. - Zobacz ostateczny projekt graficzny remake’u System Shock - wiadomość - 2019-01-21
Tak będzie wyglądał nowy System Shock..

Deweloper Nightdive Studios przedstawił ostateczny projekt graficzny remake’u System Shock. Materiał został zaprezentowany na kanale firmy w serwisie YouTube. Widzimy na nim, jak uzbrojony w ciężki młot protagonista przemierza mroczne, klimatyczne korytarze opuszczonej stacji kosmicznej. Całość sprawia pozytywne wrażenie – budzi skojarzenia z oryginałem, równocześnie wyglądając zdecydowanie bardziej nowocześnie.

Warto przypomnieć, że omawiany remake jakiś czas temu napotkał na poważne problemy produkcyjne – w lutym 2018 r. prace nad grą zostały tymczasowo wstrzymane, bowiem deweloperzy doszli do wniosku, że za bardzo odeszli od pierwotnej wizji, która podbiła serca fanów w czasie zbiórki na Kickstarterze (zebrano wówczas przeszło 1,3 mln dolarów). Niedługo później dowiedzieliśmy się, że produkcja zadebiutuje dopiero w 2020 roku. Wiele osób zdążyło już postawić na grze krzyżyk – wygląda jednak na to, że od pewnego czasu prace znów idą pełną parą. Twórcy regularnie publikują kolejne materiały.

Oryginalny System Shock zadebiutował na komputerach w 1994 roku. Produkcja pozwala graczom wcielić się w rolę hakera, który włamał się do sztucznej inteligencji Shodan, kontrolującej stację kosmiczną o nazwie Cytadela. Wykonanie zadania okazuje się być jedynie początkiem problemów protagonisty. Fani do dziś uznają ten tytuł za jedną z najlepszych gier łączących elementy RPG z mechaniką znaną z pierwszoosobowych strzelanin.

  1. Nightdive Studios – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-01-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

System Shock

System Shock