Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2018, 08:50

autor: Góral

System Shock - prace nad grą zostały wstrzymane

Na początek weekendu mamy złą informację dla osób czekających na remake gry System Shock. Prace nad nim zostały wstrzymane i nie wiemy, kiedy zostaną wznowione. Firma Night Dive musi najpierw wypracować nową wizję tego projektu.

System Shock - prace nad grą zostały wstrzymane - ilustracja #1

System Shock w skrócie:
  • remake gry z 1994 roku;
  • w 2016 roku zebrano na jego produkcję ponad 1,3 miliona dolarów;
  • deweloper wstrzymał prace, gdyż za bardzo odszedł od pierwotnych założeń;
  • projekt ma zostać dokończony, ale nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Studio Night Dive sprawiło osobom czekającym na remake gry System Shock niemiłą niespodziankę. Deweloper poinformował, że produkcja została wstrzymana. W opublikowanym komunikacie wyjaśniono, że twórcy rozminęli się z pierwotną wizją projektu. Na początku zakładano bowiem, że będzie to mocno odświeżona wersja klasyka, ale firma chyba zachłysnęła się sukcesem osiągniętym podczas zbiórki pieniędzy, gdzie pozyskano od ponad 21 tysięcy osób około 1,3 miliona dolarów. Podczas kilkunastu miesięcy produkcji dokładano nowe elementy i zmieniono technologię Unity na Unreal Engine. Krótko pisząc, z remake’u zaczęła się robić praktycznie zupełnie nowa gra. Budżet wzrastał, a deweloperzy coraz bardziej odchodzili od oryginalnej koncepcji „dzięki której System Shock był tak świetny”. W końcu Stephen Kick, szef Night Dive Studios, zdał sobie sprawę, że sytuacja wymknęła się spod kontroli i nadszedł czas na zmiany.

„Robimy sobie przerwę, ale nie porzucamy projektu. Wrócimy silniejsi niż kiedykolwiek. System Shock zostanie ukończony, a wszystkie nasze obietnice spełnione” – napisał Kick w oświadczeniu.

Nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać wznowienia prac, a tym bardziej premiery finalnej wersji System Shocka. Miejmy jedynie nadzieję, że grę uda się skończyć i okaże się ona tym, na co liczą osoby, które wsparły twórców finansowo.