Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2018, 12:00

autor: Adrian Werner

System Shock - trailer wersji alfa

Ukazał się nowy zwiastun odświeżonej wersji gry System Shock. Pokazuje on fragmenty gameplaya z obecnego stanu projektu, po tym jak autorzy porzucili zbyt ambitne plany pełnego remake’u i powrócili do pierwotnej wizji, znacznie wierniejszej pierwowzorowi z 1994 roku.

Gra ukaże się dopiero w 2020 roku. - System Shock - trailer wersji alfa - wiadomość - 2018-10-07
Gra ukaże się dopiero w 2020 roku.

Studio Night Dive udostępniło grywalną alfę gry System Shock, czyli odświeżonej wersji klasyka z 1994 roku. Wersja testowa trafiła do grupy graczy, wybranych spośród osób, które wsparły projekt na Kickstarterze. Jednocześnie autorzy wypuścili materiał wideo pokazujący, jak produkcja prezentuje się w akcji.

Przypomnijmy, że cykl produkcyjny gry okazał się mocno wyboisty. Początkowo planowano wierne odtworzenie pierwowzoru z ładniejszą grafiką i nowoczesnym interfejsem. Sukces na Kickstaterze (zebrano ok 1,3 mln dolarów) zawrócił jednak autorom w głowie i znacznie rozszerzyli oni skalę produkcji. Zmienili silnik z Unity na Unreal Engine 4 i zaczęli gruntownie przebudowywać mechanikę oraz wygląd poziomów.

Ostatecznie okazało się, że zapędzili się za daleko. Projekt stał się zbyt ambitny, a do tego za bardzo odbiegał od pierwowzoru. Zdecydowano się więc go porzucić i powrócono do pierwotnego, prostszego planu. Wypuszczony właśnie filmik jest pierwszą okazją do obejrzenia gameplaya z obecnego wcielenia projektu.

Alfa nadal korzysta z silnika Unreal Engine 4, ale oprawa wizualna wygląda wyraźnie prościej niż na wcześniejszych filmikach, a całość wydaje się być znacznie bardziej wierna pierwowzorowi z 1994 roku. Autorzy dokładnie odtworzyli architekturę poziomów i nawet wykorzystali tekstury z pierwszego System Shocka. W połączeniu z nowoczesnym silnikiem daje to ciekawy efekt retro i ogólnie całość prezentuje się obiecująco.

Premiera nowego System Shocka planowana jest dopiero na 2020 rok. Alfa udostępniona została wyłącznie na PC i na razie nie wiemy, czy twórcy dalej zamierzają opracować edycje konsolowe.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

System Shock

System Shock