Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2018, 14:50

autor: Serek

Gracze przeciwko całkowitej blokadzie regionu w PUBG

Wypuszczona niedawno aktualizacja #22 do PUBG sprawiła, że pecetowym graczom zablokowano możliwość wyboru serwera. Teraz uczestnicy dobierani są na podstawie regionu, w którym się znajdują. To nie wszystkie problemy PUBG...

Kolekcja warsztat/biuro, sezon 2018. - Gracze przeciwko całkowitej blokadzie regionu w PUBG - wiadomość - 2018-10-07
Kolekcja warsztat/biuro, sezon 2018.

Ostatnie uaktualnienie PlayerUnknown’s Battlegrounds nie może zostać zaliczone do udanych. Wielu pecetowych graczy skarży się na nowy system matchmakingu, który wprowadziła aktualizacja #22 na ich platformie. Ostatnia łatka zablokowała możliwość wyboru serwera, na którym chcielibyśmy grać. Teraz gracze dobierani są zgodnie z regionem, w którym się znajdują. Takie rozwiązanie jest pokłosiem skarg niektórych użytkowników na Chińczyków, którzy zwykli uprzykrzać życie pozostałym uczestnikom zabawy, pojawiając się na zachodnich serwerach i wykorzystując aplikacje hakerskie, by zdobyć przewagę nad uczciwymi graczami.

Niestety, wielu graczy nie jest zadowolonych z wprowadzonych przez twórców zmian. Tym bardziej, że PUBG Corporation otrzymuje dużą liczbę zgłoszeń, które świadczą, że nowości uderzają w uczciwych użytkowników. Spora część społeczności domaga się, by blokada regionalna dotyczyła tylko Chin. Prócz tego, jeżeli ktoś z Was grał z ludźmi z innego regionu, to w tym momencie może o tym zapomnieć, bo automatyczny system wyszukiwania samodzielnie dobierze ekipę na podstawie miejsca logowania.

Forumowicze Reddita nie ustępują w komentarzach, szczególnie że część graczy została przerzucona do niewłaściwych regionów, a przecież nie ma możliwości zmiany. W konsekwencji znacznie utrudnia to zabawę. Prócz tego, na forach nie brakuje skarg na wysokie pingi, uniemożliwiające rozgrywkę. Na szczęście na Twitterze wsparcia technicznego PUBG pojawiła się informacja, że przyczyną zaistniałej sytuacji jest bug, a twórcy już pracują nad jego naprawieniem.

Na ustach tysięcy graczy jest tylko jedno pytanie: kiedy?
Na ustach tysięcy graczy jest tylko jedno pytanie: kiedy?

Ciekawe, że nie wszyscy narzekają na system automatycznego doboru serwera. Rosjanie przykładowo chwalą PUBG Corporation, że po aktualizacji #22 krócej czekają na rozpoczęcie meczu. Mimo wszystko nas bardziej interesuje, kiedy sytuacja się wyrówna i wszyscy gracze będą mogli cieszyć się grą bez uciążliwych błędów.

  1. Oficjalna strona internetowa PUBG