Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2018, 14:23

autor: Krzysztof "Movis" Sobiepan

PUBG z aktualizacją #22 – system rankingowy, ulepszanie skórek i więcej

PUBG Corp. zapowiedziało testy aktualizacji #22 do strzelanki Playerunknown's Battlegrounds. Łatka dodająca system rankingowy, ulepszanie jakości skórek oraz nowe menu kołowe wymaga nieco dłuższej bety, ale ma się pojawić w grze na początku października.

Uwaga, twórcy zapowiedzieli, że aktualizacja #22 może gościć na serwerach beta nieco dłużej niż zwykle, z powodu obserwacji działania nowych systemów. Nowości można sprawdzić już teraz, ściągając specjalny serwer testowy dostępny dla posiadaczy gry (PUBG: Test Server w bibliotece Steam). Zmiany mają wejść w życie we właściwej produkcji w pierwszej połowie października.

Twórcy strzelanki Playerunknown's Battlegrounds na poważnie wzięli sobie ustalenia inicjatywy FIX PUBG oraz zapowiadają wprowadzenie w swoim tytule kilku podstawowych systemów uatrakcyjniających rozgrywkę i nagrody kosmetyczne znanych z innych gier tego typu.

„Droga do arcymistrza” to popularny temat tworzenia filmików przez youtuberów. - PUBG z aktualizacją #22 – system rankingowy, ulepszanie skórek i więcej - wiadomość - 2018-09-24
„Droga do arcymistrza” to popularny temat tworzenia filmików przez youtuberów.

Podstawową mechaniką, o którą fani dopraszali się od dawna, jest system rang w poszczególnych trybach rywalizacyjnych. Znany jest on choćby z CS:GO, gier MOBA oraz masy produkcji nastawionych na sprawdzenie umiejętności graczy i polega na zdobywaniu punktów, dzięki którym możemy piąć się po drabinie do coraz lepszych puli zawodników, przy okazji chwaląc się swoimi osiągnięciami.

Deweloper zaproponował 8 rang: brąz, srebro, złoto, platyna, diament, elita, mistrz, arcymistrz. Stopnie zaawansowania nie zostały podzielone na mniejsze dywizje, a granice poszczególnych rang zdecydowanie wyglądają na robocze. Aby „wydostać się z brązu” potrzeba bowiem niemało, bo aż 1400 punktów. Każdy następny awans to już jedynie konieczność zdobycia ok. 100 punktów. By zostać przydzielonym po raz pierwszy, należy zaś rozegrać 10 meczów. Całą infografikę znajdziecie tutaj.

Zamienił stryjek siekierkę na Husqvarnę. - PUBG z aktualizacją #22 – system rankingowy, ulepszanie skórek i więcej - wiadomość - 2018-09-24
Zamienił stryjek siekierkę na Husqvarnę.

Kolejną mechaniką znaną z gier bazujących na przedmiotach kosmetycznych i planowanych dla PUBG jest tak zwany Trade Up System. Po otworzeniu pewnej ilości skrzynek gracze najczęściej kończą z niewiele wartymi i pospolitymi skórkami. System pozwala na wymianę 10 skórek gorszej jakości na jedną o poziom wyższą, za dopłatą pewnej sumy BP. Na potrzeby testów mechanikę nieco ograniczono i można za jej pomocą „wymieniać się” tylko do poziomu niebieskiego (rare). Po okresie obserwacji autorzy mają jednak zredukować obostrzenia.

Koniec z klikaniem odległego „0” w boju, by szybko dodać sobie nieco punktów życia. - PUBG z aktualizacją #22 – system rankingowy, ulepszanie skórek i więcej - wiadomość - 2018-09-24
Koniec z klikaniem odległego „0” w boju, by szybko dodać sobie nieco punktów życia.

FIX PUBG przyzwyczaił nas już do wielu poprawek technicznych oraz jakości życia, więc także i tym razem aktualizacja jest pełna większych i mniejszych usprawnień. Zmyślnym ułatwieniem jest dodanie nowych menu kołowych. Dotychczas wykorzystywano je jedynie przy wyborze emotek (F4), ale teraz szybko wybierzemy także odpowiedni przedmiot leczący lub wzmacniający boost (tylda/F2) lub typ granatu (G). Co ciekawe, przywrócono też system wyboru konkretnych map do rozgrywek, po paru miesiącach ostrego boju dewelopera o to, by „nie fragmentować społeczności gry”. Dodano też specjalne ikony informujące gracza o wysokim pingu, dużych fluktuacjach w jakości połączenia i utracie pakietów danych. Oczywiście rozgnieciono też kolejną masę bugów i załatano niemało problemów w kodzie.

  1. Fortnite Battle Royale kontra PUBG - czym różnią się obie te gry?
  2. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku