Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 października 2018, 09:29

autor: Adrian Werner

Star Trek Discovery - data premiery 2. sezonu i zwiastun ze Spockiem

Podczas imprezy New York Comic Con ogłoszono, że drugi sezon serialu Star Trek: Discovery zostanie wyemitowany na początku przyszłego roku (u nas na Netfliksie). Pokazano również nowy zwiastun, w którym pojawia się m.in. Spock.

Serial powróci w styczniu. - Star Trek Discovery - data premiery 2. sezonu i zwiastun ze Spockiem - wiadomość - 2018-10-09
Serial powróci w styczniu.

Zorganizowany w miniony weekend konwent New York Comic Con stał się okazją do promocji wielu nadchodzących produkcji telewizyjnych. Jedną z nich był serial Star Trek: Discovery. Podczas imprezy producenci ujawnili, że drugi sezon ruszy 17 stycznia przyszłego roku. W jego skład wejdzie 13 odcinków, które będą emitowane co tydzień w streamingowym serwisie CBS All Access. W Polsce kolejne epizody zobaczymy na Netfliksie, gdzie będą się pojawiały od 18 stycznia 2019 r.

Podczas konwentu pokazano również nowy zwiastun drugiego sezonu Star Trek: Discovery. Filmik, choć krótki, wypełniony jest ciekawymi elementami. Możemy m.in. zobaczyć, jak w serialu prezentować się będzie Spock, w którego wcieli się aktor  Ethan Peck.

Warto wspomnieć, że fani serialu nie muszą czekać do stycznia, aby zobaczyć dalsze losy niektórych bohaterów. W zeszłym tygodniu wypuszczono pierwszy odcinek miniserii Star Trek: Short Treks, oferującej kilkunastominutowe opowieści o przygodach mniej znanych postaci. Projekt zaplanowano na cztery epizody, a kolejne ukażą się 8 listopada, 6 grudnia oraz 3 stycznia.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon Star Trek: Discovery ruszył we wrześniu ubiegłego roku, kończąc trzynastoletni okres nieobecności marki w telewizji. Produkcja została przyjęta dosyć ciepło, choć część fanów narzekała na zbyt mocne odejście od stylu poprzednich seriali.

Ciekawi nas, czy serial zmieni się w drugim sezonie, gdyż za kulisami doszło do dużych przetasowań. Firma CBS zwolniła showrunnerów Gretchena J. Berga i Aarona Harbertsa, a stery nad produkcją przejął Alex Kurtzman, który wcześniej pełnił rolę producenta i wyreżyserował pilotażowy odcinek.

  1. Oficjalna strona serialu