Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2016, 12:46

autor: Makek

System Shock – kampania na Kickstarterze zakończona

Zbiórka pieniędzy na Kickstarterze dotycząca remake'u gry System Shock właśnie dobiegła końca. Podczas trwającej miesiąc kampanii twórcy zebrali 1 350 700 dolarów od 21 625 osób. Zgromadzona suma przekroczyła minimalny próg o ponad 450 tysięcy.

Remake System Shock to jedna z ciekawszych produkcji, jakie pojawiły się w ostatnim czasie na Kickstarterze, a zakończoną właśnie kampanię towarzyszącą tej grze z pewnością można zaliczyć do udanych. Trwająca miesiąc zbiórka przyniosła twórcom ze studia Night Dive Studios 1 350 700 dolarów.

Zbiórka dotycząca rebootu System Shocka zakończyła się na kwocie ponad 1,3 miliona dolarów, przekraczając tym samym trzeci próg dodatkowy. - System Shock – kampania na Kickstarterze zakończona - wiadomość - 2016-07-29
Zbiórka dotycząca rebootu System Shocka zakończyła się na kwocie ponad 1,3 miliona dolarów, przekraczając tym samym trzeci próg dodatkowy.

Początek kampanii był niezwykle owocny dla deweloperów – w niecałe 24 godziny od rozpoczęcia zbiórki uzbierali oni ponad 450 tysięcy dolarów. Później tempo nieco zwolniło, choć z osiągnięciem minimalnego progu wynoszącego 900 tysięcy nie było najmniejszego kłopotu. Udział w kampanii wzięło 21 625 osób, a średnia wpłata wyniosła około 62 dolary. Na temat zakończonej zbiórki wypowiedział się dyrektor Night Dive Studios – Stephen Kick:

„Ostatnie 30 dni były ostrą jazdą bez trzymanki, ale cieszyliśmy się jej każdą chwilą. Czytanie waszych komentarzy, odpowiadanie na pytania i rozmawianie na Twitchu czy Discordzie złożyło się na niesamowite doświadczenie, które przeżyliśmy jak nic innego dotychczas. Tak wielkie wsparcie pokazało jak ważny dla wielu ludzi jest System Shock. Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że wybraliście nas i powierzyliście nam to niezwykle trudne zadanie odświeżenia jednej z najlepszych, o ile nie najlepszej gry wszech czasów (…). Nie moglibyśmy być w tym miejscu gdyby nie wy (…). Bardzo dziękujemy!”

Przypomnijmy, że przekroczenie progu 1,3 miliona dolarów oznacza, że deweloperzy wprowadzą także kilka nowych cech do podstawowej wersji rebootu System Shocka. Wsród nich znajdziemy dodatkowe lokalizacje w języku francuskim, włoskim, niemieckim oraz hiszpańskim (brak języka polskiego), wsparcie dla wersji Mac i Linux oraz dodanie do świata gry nowych członków załogi. Pełna lista nadprogramowych celów zbiórki znajduje się pod tym adresem. Dodatkowo wszyscy chętni wciąż mogą wypróbować wersję demonstracyjną nowego System Shocka, która dostępna jest do pobrania za darmo na platformie Steam.

System Shock – kampania na Kickstarterze zakończona - ilustracja #3

System Shock Remake to tworzona przez Night Dive Studios, odświeżona wersja oryginalnego System Shocka z 1994 roku. Remake odtwarza warstwę fabularną pierwowzoru – ponownie przeniesiemy się więc na stację kosmiczną i wcielimy w postać hakera walczącego ze sztuczną inteligencją zwaną Shodan. System Shock Remake pojawi się na PC i Xboksie One pod koniec 2017 roku, oraz na PlayStation 4 w pierwszym kwartale 2018 roku.