Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2016, 11:25

autor: Adrian Werner

The Great Whale Road - osadzone w Europie VII wieku RPG zadebiutowało w Steam Early Access

Studio Sunburned Games rozpoczęło sprzedaż wczesnej wersji The Great Whale Road, czyli historycznego RPG-a z turowym systemem walki, pozwalającego na wcielenie się w wodza wioski zlokalizowanej na północy Europy w VII wieku.

Do sprzedaży w Steam Early Access trafiła wczesna wersja The Great Whale Road, czyli historycznego RPG-a autorstwa studia Sunburned Games. Produkcja kosztuje 14,99 euro, czyli w przeliczeniu około 65 złotych. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i pełna edycja ma trafić do sprzedaży za 5-6 miesięcy, czyli na początku przyszłego roku.

The Great Whale Road to debiutancka produkcja studia Sunburned Games. - The Great Whale Road - osadzone w Europie VII wieku RPG zadebiutowało w Steam Early Access - wiadomość - 2016-07-29
The Great Whale Road to debiutancka produkcja studia Sunburned Games.
THE GREAT WHALE ROAD W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Sunburned Games
  • Wydawca: Sunburned Games
  • Gatunek: RPG
  • Platforma: PC
  • Data premiery w Early Access: 28 lipca 2016 r.
  • Planowana data premiery pełnej wersji: początek 2017 r.

Akcja The Great Whale Road toczy się w VII wieku w Europie, w okolicach Morza Północnego. Autorzy postawili na realizm historyczny i w grze nie znajdziemy żadnych wątków fantastycznych. Obecnie w wersji Early Access dostępna jest pierwsza połowa kampanii duńskiej, a pełna wersja zawierać będzie drugą część historii oraz kampanie dla Franków, Piktów oraz ludów Northumbri.

Niezależnie od wybranej nacji, gracz zawsze wciela się w wodza niewielkiego klanu wojowników i do naszych obowiązków należy zarówno organizowanie wypraw morskich, jak i zarządzanie wioską. Struktura rozgrywki zorganizowana jest wokół dwóch następujących naprzemiennie etapów odpowiadających porom roku. Zimę spędzamy w osadzie, planując przyszłe akcje oraz zarządzając podwładnymi i surowcami. Natomiast latem nastaje pora żeglugi.

Wyprawy najczęściej mają charakter łupieżczy, wymagając dobrania bandy wojowników, dopłynięcia do obcych terytoriów i obrabowania ich mieszkańców ze wszystkiego, co cenne. Możliwe są jednak także podróże handlowe, jak i te podyktowane koniecznością zrealizowania konkretnej misji, np. pomszczenia czyjejś śmierci.

Wyprawy morskie rozgrywane są w czasie rzeczywistym, z dynamicznym systemem dnia i nocy oraz zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Natomiast same starcia są turowe i zostały wzbogacone lekkimi elementami karciankowymi, pozwalającymi zagrywać karty wywołujące na polu bitewnym przydatne efekty. Nie zabrakło także mechaniki rozwoju, w ramach której podczas przygód postacie gromadzą punkty doświadczenia, pozwalające na zwiększanie ich statystyk. W pełnej wersji dodana zostanie również opcja modyfikowania statków.

  1. Oficjalna strona gry
  2. The Great Whale Road w Steam Early Access
The Great Whale Road - osadzone w Europie VII wieku RPG zadebiutowało w Steam Early Access - ilustracja #3
The Great Whale Road - osadzone w Europie VII wieku RPG zadebiutowało w Steam Early Access - ilustracja #4
The Great Whale Road - osadzone w Europie VII wieku RPG zadebiutowało w Steam Early Access - ilustracja #5
The Great Whale Road - osadzone w Europie VII wieku RPG zadebiutowało w Steam Early Access - ilustracja #6
The Great Whale Road - osadzone w Europie VII wieku RPG zadebiutowało w Steam Early Access - ilustracja #7
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Great Whale Road

The Great Whale Road