Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2019, 09:20

autor: Adrian Werner

Anthem bez 60 FPS w 1080p, nawet na Xboksie One X i PS4 Pro

BioWare zdradziło, że w dniu premiery nawet na konsolach Xbox One X i PlayStation 4 Pro gra Anthem nie będzie działała w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p. Deweloper nie ma też na razie w planach udostępnienia funkcji cross-play.

Gra ukaże się w lutym. - Anthem bez 60 FPS-ów w 1080p, nawet na Xboksie One X i PS4 Pro - wiadomość - 2019-01-21
Gra ukaże się w lutym.
ANTHEM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: BioWare
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 22 lutego 2019 r.

Za miesiąc na rynku zadebiutuje Anthem, czyli strzelanka MMO studia BioWare. Nic więc dziwnego, że ostatnio regularnie otrzymujemy świeże informacje na temat tego projektu. Najnowsze doniesienia będą jednak rozczarowujące dla użytkowników najpotężniejszych modeli konsol.

Odpowiadając na pytanie fana Michael Gamble, czyli główny producent gry, stwierdził, że w dniu premiery nawet na Xboksie One X oraz PlayStation 4 Anthem nie będzie działał w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p. Wytłumaczył to tym, że zespół koncentruje się przede wszystkim na jakości grafiki, a nie liczbie FPS-ów.

Michael Gamble poinformował, że w przyszłości deweloperzy zwrócą większą uwagę na liczbę klatek na sekundę, ale w dniu premiery nie ma szans na 60 FPS-ów. Co do rozdzielczości, twórcy celują w 1080p na Xboksie One i PlayStation 4 oraz w 4K na Xboksie One X i PlayStation 4 Pro. Oczywiście, najpewniej nie będzie to prawdziwe 4K. Ponadto autorzy badają możliwość udostępnienia opcji cross-play, pozwalającej na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform, choć na razie nie są w stanie obiecać niczego konkretnego w tej kwestii.

Przypomnijmy, że Anthem powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra ukaże się 22 lutego tego roku i na wszystkich trzech platformach sprzętowych zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Warto wspomnieć, że otrzymamy możliwość przetestowania Anthem przed premierą dzięki wersji demonstracyjnej. Subskrybenci usługi EA Access lub Origin Access zagrają w demo w dniach 25-27 stycznia. Reszta zainteresowanych będzie mogła to zrobić od 1 do 3 lutego.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wszystko o Anthem
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.