Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2008, 13:50

autor: vampire

Świetna sprzedaż Gears of War 2

Wszystko wskazuje na to, że najnowsze dzieło Epic Games ma szansę stać się jedną z najlepiej sprzedających się gier przeznaczonych na Xboxa 360 w historii. Jak podaje serwis VGChartz (w oparciu o wczesne raporty) w ciągu zaledwie jednego dnia rozeszło się przeszło 2,1 miliona egzemplarzy Gears of War 2, z czego 1,4 miliona zakupili mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Wszystko wskazuje na to, że najnowsze dzieło Epic Games ma szansę stać się jedną z najlepiej sprzedających się gier przeznaczonych na Xboxa 360 w historii. Jak podaje serwis VGChartz (w oparciu o wczesne raporty) w ciągu zaledwie jednego dnia rozeszło się przeszło 2,1 miliona egzemplarzy Gears of War 2, z czego 1,4 miliona zakupili mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a kolejne 700 tysięcy obywatele pozostałych krajów. Tym samym w tak krótkim czasie tytuł osiągnął prawie dwie trzecie wyniku, jakim mógł pochwalić się inny hit - Halo 3 po pięciu dniach od daty swojej premiery (3,83 miliony egzemplarzy) i jedną trzecią tygodniowego rezultatu GTA IV (6 milionów egzemplarzy na obydwu platformach łącznie). Możemy więc przypuszczać, że do końca roku dwójka przebije pierwszą odsłonę serii, która na całym świecie trafiła w ręce 5,2 milionów graczy od dnia swojego debiutu, czyli 7 listopada 2006 roku. Jednocześnie, biorąc pod uwagę piątkową premierę Gears of War 2, wyniki sprzedaży z „pierwszego tygodnia" zostaną tak naprawę podane na podstawie dwóch dni, przez co w kolejnym tygodniu spadek zainteresowania produkcją powinien być mniejszy niż zwykle i ostatecznie, według przewidywań VGCChartz, po 9 dniach obecności na rynku rozejdzie się 3,5 miliona kopii gry.

Świetna sprzedaż Gears of War 2 - ilustracja #1

Przy okazji dodajmy, że w przyszłości na sprzedaż nowych egzemplarzy Gears of War 2 może mieć wpływ pewna "sztuczka" twórców. Jak pamiętamy, w pudełku z grą znajduje się również specjalny kod pozwalający na pobranie pięciu najpopularniejszych, multiplayerowych, map z jedynki - Gridlock, Subway, Canals, Mansion i Tyro Station. Niestety może on być wykorzystany tylko raz, tak więc osoby decydujące się na zakup używanej gry, muszą liczyć się z mniejsza ilością dostępnych plansz.

O tym, że tytuł ten istotnie zasługuje na uwagę świadczyć mogą jego wysokie noty, średnia ocen według serwisu GameRankings wynosi 94%, my przyznaliśmy dokładnie tyle samo. Dlaczego? Tego już możecie dowiedzieć się sami z naszej recenzji i videorecenzji. O nowych Gearsach opowiedział nam też Cliff Bleszinski, główny projektant w studiu Epic Games, zapis rozmowy znajdziecie pod tym adresem. W Polsce program można zakupić dzięki firmie Microsoft, w cenie 199,99 zł. Nie zapomnijcie jednak o naszym konkursie, w którym do wygrania są: 4 egzemplarze Gears of War 2 oraz Xbox 360.