Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2024, 11:56

Swen Vincke wyjaśnia, dlaczego siódmy oddział Larian Studios powstał właśnie w Polsce

Larian Studios otworzyło nową siedzibę w Warszawie, ponieważ szuka uzdolnionych ludzi. Zdaniem Swena Vincke w Polsce jest ich bardzo dużo.

Źródło fot. X
i

Jak pewnie dobrze wiecie, Larian Studios – twórcy Baldur’s Gate 3 oraz Divinity: Original Sin 2otworzyło w marcu kolejny, siódmy już oddział, zlokalizowany w Warszawie. Pomoże on przy tworzeniu dwóch nowych gier RPG. Decyzja ta nie została oczywiście podjęta na podstawie rzutu kostką D20, ale stał za nią konkretny powód, o który zapytaliśmy Swena Vincke podczas wydarzenia Digital Dragons 2024.

Wywiad ze Swenem Vincke i Adamem Smithem

Ta wiadomość powstała na bazie wywiadu przeprowadzonego przez naszą redakcję ze Swenem Vincke i Adamem Smithem podczas Digital Dragons 2024.

  1. „Zaczęliśmy od zera i do zera możemy wrócić”. Rozmawiamy z twórcami Baldur’s Gate 3 - Swenem Vincke i Adamem Smithem

Polacy to utalentowani ludzie

Chyba wszyscy możemy się zgodzić, że ostatnie dzieła Larianów to produkcje wybitne, nawet jeśli ktoś nie przepada za klasycznymi RPG-ami. Sam zresztą jestem jedną z takich osób, a mimo to zatraciłem się w nowym Baldurze.

Jednak stworzenie takich gier wymaga nie tylko ogromnego poświęcenia i dużej ilości czasu, ale także utalentowanych osób, które potrafią urzeczywistnić własne wizje. I to właśnie w ich poszukiwaniu Larian Studios przybyło do Polski.

Branża jest tutaj bardzo silna, jest tu mnóstwo utalentowanych ludzi – a my potrzebujemy ich wielu. Okazuje się również, że nie brakuje u was miłośników RPG. To bardzo dobre połączenie. Współpracujemy już z kilkoma polskimi twórcami i bardzo dobrze się dogadujemy. Myślę, że to naprawdę działa. To jest nasz główny powód.

Trudno nie zgodzić się ze słowami Swena Vincke, wszakże Polacy nie raz pokazali, że potrafią tworzyć świetne produkcje, które są w stanie podbić zagraniczne rynki. Najlepszym tego przykładem jest CD Projekt RED i ich Wiedźmin 3 czy Cyberpunk 2077. Jednak takich tytułów jest więcej, a są to chociażby Manor Lords, Dying Light czy Frostpunk. Bez wątpienia stoją za nimi wszystkimi utalentowani twórcy, którzy być może w przyszłości staną się częścią zespołu Larianów i stworzą kolejną wielką grę RPG.

Niestety o następnych projektach studia nie wiemy póki co zbyt wiele, jednak z pewnością będą to ambitne tytuły, a jeden z nich zdaniem Swena Vincke ma „przesunąć wiele granic”.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej