Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2023, 18:10

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Larian Studios szykuje kolejną po Baldur's Gate 3 „wielką grę”, która ma „przesunąć wiele granic”

Szef Larian Studios wypowiedział się na temat nominacji Baldur’s Gate 3 do The Game Awards 2023, przy okazji wspominając o kolejnym projekcie firmy. Ma on „przesunąć wiele granic”.

Źródło fot. Larian Studios
i

Odpowiedzialne za niezwykle popularne Baldur’s Gate III studio Larian ma w ostatnim czasie wiele powodów do świętowania. Najnowsze dzieło deweloperów z Belgii zgarnęło rekordową liczbę statuetek podczas gali Golden Joystick Awards 2023, a do tego dostało osiem nominacji do nagród w tegorocznej edycji The Game Awards.

Swen Vincke, szef Larian Studios, skomentował w serwisie X/Twitter wybór Baldur’s Gate III jako kandydata do zdobycia kilku wyróżnień w drugiej z wyżej wymienionych ceremonii. Wspomniał też przy okazji o następnej grze studia, chociaż nie zdradził żadnych jej szczegółów.

To prawdziwy zaszczyt, zwłaszcza w tym roku, w którym ukazało się tak wiele produkcji. Fakt, że nasz mały „niszowy RPG” robi taką furorę, jest bardzo motywujący. Chciałbym móc opowiedzieć o naszej następnej wielkiej grze, ale zachęca nas to [nominacje do TGA – dop. red.] do dołożenia starań, by przesunęła wiele granic. Jestem nią naprawdę podekscytowany.

Niestety nie wiemy, czym będzie ta kolejna duża gra studia Larian. Możemy jedynie przypuszczać, że mowa o nowej części Divinity: Original Sin. Jeśli rzeczywiście Swen Vincke miał na myśli „trójkę”, to fani serii Grzechu Pierworodnego muszą się uzbroić w cierpliwość. Jakiś czas temu CEO Larian Studios twierdził, że po Baldur’s Gate III deweloperzy zrobią sobie przerwę, a prace nad kolejnym Original Sin ruszyłyby dopiero wtedy, gdy zespół „odświeży się twórczo”.

Aktualnie studio wciąż skupia swoją uwagę na trzecim „Baldurze”. Poza kolejnymi łatkami twórcy planują wypuścić grę na konsole Xbox Series X/S. Oficjalnie wiemy tylko, że Baldur’s Gate III na urządzeniach Microsoftu ukaże się w tym roku, ale według plotek nastąpi to 6 grudnia.

Na koniec przypomnijmy, że zwycięzców tegorocznej gali The Game Awards w poszczególnych kategoriach poznamy w nocy z 7 na 8 grudnia.

  1. Baldur’s Gate 3 - poradnik do gry
  2. Baldur’s Gate 3 - recenzja. RPG na dychę i na lata
  3. Baldur's Gate 3 - oficjalna strona