Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2019, 15:15

Sterowniki Nvidia GeForce 430.86, data premiery SIGIL i inne wieści

Dziś piszemy o sterownikach GeForce 430.86 WHQL od firmy Nvidia, nowej wersji oprogramowania ReShade i dacie premiery SIGIL, czyli modyfikacji do oryginalnego Dooma od Johna Romero. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sterowniki Nvidia GeForce 430.86 WHQL

Pełna wersja Asseto Corsa Competizione zadebiutuje 29 maja. - Sterowniki Nvidia GeForce 430.86, data premiery SIGIL i inne wieści - wiadomość - 2019-05-28
Pełna wersja Asseto Corsa Competizione zadebiutuje 29 maja.

Firma Nvidia zdecydowała się na wypuszczenie nowych sterowników do swoich kart grafiki GeForce. Noszą one sygnaturę 430.86 WHQL i ich głównym zadaniem jest poprawienie wydajności w Assetto Corsa Competizione oraz Quake II RTX, czyli odświeżonej wersji klasycznej strzelanki FPP, w którą będzie można zagrać od 6 czerwca. Więcej na temat tej produkcji pisaliśmy wczoraj. Wracając jednak do sterowników, prócz lepszego działania wspomnianych dwóch gier oferują one między innymi naprawę problemów z uruchamianiem Adobe Premier Pro oraz niską wydajnością w Resolume Arena 6, gdy do urządzenia z kartą GeForce RTX 2080 podpięte zostały dwa wyświetlacze 4K.

Nvidia GeForce 430.86 WHQL można ściągnąć z tej strony bądź za pośrednictwem GeForce Experience.

Nowa wersja oprogramowania Reshade

Fani efektownej oprawy graficznej mają powody do zadowolenia. - Sterowniki Nvidia GeForce 430.86, data premiery SIGIL i inne wieści - wiadomość - 2019-05-28
Fani efektownej oprawy graficznej mają powody do zadowolenia.

Ciąg dalszy dobrych wieści dla miłośników dobrej grafiki. W sieci pojawiła się oznaczona numerem 4.3 nowa wersja oprogramowania Reshade służącego do ulepszania oprawy wizualnej w grach. Przede wszystkim oferuje ona eksperymentalne wsparcie dla DirectX 12, o co często pojawiały się prośby ze strony użytkowników narzędzia. Ponadto w Reshade 4.3 znalazły się między innymi odświeżona wersja interfejsu oraz poprawki licznych błędów obecnych w poprzednich wydaniach. Pełną listę nowości znajdziecie tutaj. Samo oprogramowanie ściągniecie z tej strony.

Megamodyfikacja SIGIL z datą premiery

W lutym informowaliśmy, że SIGIL, czyli ogromna modyfikacja do Dooma z 1993 roku, za którą odpowiada sam John Romero, czyli jeden z oryginalnych twórców wspomnianej gry sprzed niemal trzech dekad, zaliczy drobne opóźnienie. Przyczyną tej decyzji była konieczność zadbania o pudełkowe wersje projektu - Edycję Standardową i Edycję Bestii. Wszystko jest już jednak gotowe i twórcy ogłosili, że SIGIL zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu, a konkretnie w piątek 31 maja około 11:00 czasu polskiego. Modyfikacja będzie dostępna za darmo dla wszystkich. Każdy zainteresowany ściągnie ją z tej strony. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że aby ją uruchomić, konieczne jest posiadanie oryginalnego Dooma.

Modyfikacja SIGIL opowie o wydarzeniach, które miały miejsce po czwartym epizodzie produkcji z 1993 roku. Zaoferuje 9 poziomów dla pojedynczego gracza, a także 9 map w trybie deathmatch. Jeśli jesteście ciekawi, jak wypadł projekt, to możecie obejrzeć speedrun w wykonaniu jednego ze szczęśliwców (dostępny powyżej), którzy mieli już okazję położyć na nim ręce. Uważajcie jednak na spoilery.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Spark the Electric Jester 2
 2. Railway Empire
 3. Persona Q2: New Cinema Labyrinth
 4. Gato Roboto
 5. Eden Rising
 6. Doctor Who: The Edge of Time
 7. Castlevania Anniversary Collection
 8. Blade and Sorcery
 9. Town
 10. Towns
 11. YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World
 12. Dragon Ball: Xenoverse 2

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Kerbal Space Program: Breaking Ground Expansion zwiastun na premierę
 2. Deemo Reborn zwiastun #1
 3. Bramble: The Mountain King zwiastun #1