Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Gato Roboto (PC)

Gato Roboto

Produkcja typu metroidvania, w której wcielamy się w kota realizującego ważną misję na obcej planecie. Przemierzając rozległe poziomy przypominające labirynty, korzystamy z uzbrojonego mecha – dzięki ulepszeniu go z czasem możemy się dostać do wcześniej zablokowanych miejsc.

Akcji | platformówki | 2D | humorystyczne | metroidvania | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll

Okładka Gato Roboto (PC)

data premiery gry:

30maj2019

PC Switch

Gato Roboto jest zrealizowaną w konwencji retro produkcją typu metroidvania. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Doinksoft, a jego wydaniem zajęła się firma Devolver Digital.

Fabuła

Mężczyzna podróżujący na pokładzie statku kosmicznego miał do wykonania ważną misję. Kiedy jego okręt rozbił się na obcej planecie, nieszczęśnik nie tylko został ciężko ranny, lecz także ugrzązł we wnętrzu wehikułu. Nie mając innego wyjścia, musiał zdać się na pomoc Kiki, czyli towarzyszącego mu kota, w którego gracze wcielają się w trakcie rozgrywki.

Mechanika

W grze Gato Roboto akcję ukazano z boku. Zabawa polega na przemierzaniu rozległych poziomów przypominających labirynty. Zgodnie z zasadami gatunku, chcąc dostać się do zablokowanych pomieszczeń, musimy najpierw zdobyć określone wyposażenie.

Warto bowiem odnotować, że niedługo po rozpoczęciu przygody Kiki otrzymuje dostęp do uzbrojonego mecha. To właśnie jego z czasem możemy wyposażyć na przykład w wyrzutnię rakiet, które niszczą mniej wytrzymałe ściany, czy choćby specjalny moduł pozwalający na oddawanie podwójnych skoków. Ponadto dzięki wykorzystywanej przez niego broni możemy eliminować stających nam na drodze przeciwników; mowa o szeregowych adwersarzach pokroju żab czy robaków, a także o znacznie potężniejszych bossach, jak choćby mysz dosiadająca podobnej maszyny.

W wybranych momentach Kiki jest jednak zmuszony do opuszczenia jego bezpiecznej kabiny. Kiedy sterujemy czworonogiem bezpośrednio, musimy omijać liczne przeszkody i unikać konfrontacji z oponentami. W dotarciu do celu pomagają nam kocie umiejętności pokroju pływania czy wdrapywania się na elementy otoczenia.

Kwestie techniczne

Monochromatyczną grafikę gry Gato Roboto wykonano w technice pixel art.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 28,99 PLN

Gry podobne do Gato Roboto

Wymagania wiekowe Gato Roboto

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gato Roboto

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-530 2.93 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 530 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Pentium Dual-Core E2180 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8600 GT lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10

12 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

wequest2

Czapir8767

Cremator

PC
Switch