Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2019, 14:22

autor: Frozen

GTA 5 i Metro: Last Light Redux najchętniej kupowanymi grami w Polsce

Grand Theft Auto V po raz kolejny znalazło się na szczycie cotygodniowego zestawienia najchętniej kupowanych gier w naszym kraju. Co ciekawe, drugie miejsce dość niespodziewanie przypadło Metro: Last Light Redux. Jakie inne tytuły znalazły się na liście?

Metro: Last Light Redux – w zeszłym tygodniu na 331. miejscu, w tym tygodniu na podium. - GTA 5 i Metro: Last Light Redux najchętniej kupowanymi grami w Polsce - wiadomość - 2019-05-28
Metro: Last Light Redux – w zeszłym tygodniu na 331. miejscu, w tym tygodniu na podium.

Federacja ISFE przygotowała cotygodniowy raport Games Sales Data, dotyczący sprzedaży gier w kilkudziesięciu krajach regionu EMEA (w skład którego wchodzą Europa, Bliski Wschód i Afryka). W okresie od 13 do 19 maja 2019 roku najlepiej sprzedającym się tytułem w Polsce po raz kolejny było Grand Theft Auto V.

Dziwić mogą dwie kolejne produkcje na podium, czyli Metro: Last Light Redux oraz Surviving Mars. Odświeżona edycja FPS-a od studia 4A Games w ciągu tygodnia awansowała w zestawieniu o 329 miejsc, podczas gdy strategia ekonomiczna stworzona przez firmę Haemimont Games poszybowała o imponujące 559 pozycji w górę. Przyczyny popularności obu tytułów można doszukiwać się w promocjach na Steamie i sklepie Epic Games, a w przypadku gry Surviving Mars również w darmowym weekendzie oraz premierze dodatku Green Planet.

W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie nowości: RAGE 2 na piątym oraz A Plague Tale: Innocence na ósmym miejscu. Days Gone, które tydzień wcześniej zajmowało drugą lokatę na liście, spadło w obecnym zestawieniu na dziewiątą pozycję, zaś zamykający ostatnio podium Battlefield 4 wypadł poza top 10.

Games Sales Data w Polsce (13 - 19 maja):

#

Gra

1.

Grand Theft Auto V

2.

Metro: Last Light Redux

3.

Surviving Mars

4.

Metro 2033 Redux

5.

RAGE 2

6.

FIFA 19

7.

Hearts of Iron IV

8.

A Plague Tale: Innocence

9.

Days Gone

10.

Farming Simulator 19

Zestawienie Games Sales Data dotyczy zarówno fizycznej, jak i cyfrowej sprzedaży gier w państwach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (region EMEA). Dane o sprzedaży cyfrowej pochodzą od takich firm, jak: Capcom, Electronic Arts, Microsoft, Sega, Sony, Take-Two Interactive, zaś informacje o sprzedaży detalicznej zbierane są od wszystkich wydawców z Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.