Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 11:45

Kwietniowe bestsellery Allegro - The Division 2 i Minecraft na czele

Wiemy, jakie gry sprzedawały się najlepiej w serwisie Allegro w kwietniu. Na szczycie pecetowej listy znalazło się The Division 2, xboksowej Minecraft, switchowej The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a na PlayStation 4 królowało Mortal Kombat 11.

Allegro podzieliło się listami najchętniej kupowanych gier na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch w tym popularnym polskim serwisie w kwietniu. Jeśli chodzi o komputery osobiste, na szczycie znalazło się The Division 2. Tytuł zdeklasował konkurencję dzięki dużemu zainteresowaniu promocją na jego pudełkową wersję. Można ją dostać już za 149 złotych (154,90 złotych z dostawą). Za ostatnią produkcją studia Ubisoft Massive uplasowały się Grand Theft Auto V oraz The Sims 4 w wydaniu Digital Deluxe. Obie te produkcje cieszą się olbrzymią popularnością ze strony graczy praktycznie nieprzerwanie już od kilku lat. Co ciekawe, jedyną kwietniową premierą, która znalazła się na pecetowej liście bestsellerów Allegro, jest strategia ekonomiczna Anno 1800. Zajęła ona szóste miejsce.

The Division 2 cieszyło się sporą popularnością ze strony użytkowników Allegro. - Kwietniowe bestsellery Allegro - The Division 2 i Minecraft na czele - wiadomość - 2019-05-15
The Division 2 cieszyło się sporą popularnością ze strony użytkowników Allegro.

Użytkownicy Allegro posiadający PlayStation 4 najwyraźniej uwielbiają bijatyki. Mortal Kombat 11 od studia NetherRealm zdecydowanie wygrał kwietniowe zestawienie największych bestsellerów serwisu, jeśli chodzi o konsolę firmy Sony. Wciąż bardzo wysoko plasuje się Red Dead Redemption 2. Kowbojskiemu hitowi od studia Rockstar udało się zająć drugie miejsce. Podium zamyka Battlefield V, który mimo początkowych kontrowersji cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony polskich graczy.

Co się tyczy listy xboksowej, tutaj niepodzielnie królował Minecraft. Dzieło Markusa „Notcha” Perssona i studia Mojang cieszyło się największym zainteresowaniem ze strony posiadaczy platformy firmy Microsoft już drugi miesiąc z rzędu. Produkcja wyprzedziła takie przeboje, jak Grand Theft Auto V oraz Forza Horizon 4. W kwietniu bardzo popularne na Allegro, jeśli chodzi o produkcje na Xboksa One, były również gry oparte na licencji klocków LEGO. Na czwartym miejscu uplasowało się LEGO Marvel Super Heroes 2, a na szóstym LEGO Iniemamocni.

Mimo wielu lat od premiery, Minecraft wciąż jest hitem. - Kwietniowe bestsellery Allegro - The Division 2 i Minecraft na czele - wiadomość - 2019-05-15
Mimo wielu lat od premiery, Minecraft wciąż jest hitem.

Ciekawie wyglądała rywalizacja, jeśli chodzi o kwietniowe bestsellery Allegro na Nintendo Switch. O włos zestawienie wygrało The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ostatniej odsłonie kultowej serii przygodowych gier akcji udało się pokonać między innymi Pokemon: Let's Go, Pikachu oraz Fortnite Deep Freeze Bundle. Rzutem na taśmę w switchowym zestawieniu znalazł się również port Mortal Kombat 11, który mimo sporej krytyki ze strony wielu graczy przyciągnął posiadaczy konsoli Nintendo.

Poniżej znajdziecie pełne listy tytułów, które wygenerowały w kwietniu na Allegro największe ilości transakcji z podziałem na platformy.

Najlepiej sprzedające się gry – PC

Miejsce

Tytuł

1.

The Division 2

2.

GTA V

3.

The Sims 4 - Digital Deluxe

4.

Euro Truck Simulator 2

5.

Farming Simulator 19

6.

Anno 1800

7.

FIFA 19

8.

Borderlands 2 GOTY

9.

Battlefield V

10.

Total War: Shogun 2 - Złota Edycja

Najlepiej sprzedające się gry – PlayStation 4

Miejsce

Tytuł

1.

Mortal Kombat 11

2.

Red Dead Redemption 2

3.

Battlefield V

4.

Slime Rancher

5.

Minecraft

6.

Farming Simulator 19

7.

LEGO Iniemamocni

8.

Wiedźmin 3 GOTY

9.

GTA V

10.

The Last Of Us Remastered

Najlepiej sprzedające się gry – Xbox One

Miejsce

Tytuł

1.

Minecraft

2.

GTA V

3.

Forza Horizon 4

4.

LEGO Marvel Super Heroes 2

5.

Mortal Kombat 11

6.

LEGO Iniemamocni

7.

Slime Rancher

8.

Destiny 2

9.

Fortnite Deep Freeze Bundle

10.

Mafia 3

Najlepiej sprzedające się gry – Nintendo Switch

Miejsce

Tytuł

1.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

2.

Pokemon: Let's Go, Pikachu

3.

Fortnite Deep Freeze Bundle

4.

Super Smash Bros Ultimate

5.

Splatoon 2

6.

Mario Kart 8 Deluxe

7.

Minecraft

8.

Super Mario Odyssey

9.

Snipperclips Plus: Cut it out, together!

10.

Mortal Kombat 11