Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2010, 07:38

autor: Adrian Werner

StarCraft II: Wings of Liberty wreszcie w sprzedaży

Fani Starcrafta z utęsknieniem wypatrywali premiery drugiej części przez dwanaście długich lat. Teraz jednak oczekiwanie dobiegło końca – Wings of Liberty wreszcie wylądował na półkach sklepowych na całym świecie.

Fani Starcrafta z utęsknieniem wypatrywali premiery drugiej części przez dwanaście długich lat. Teraz jednak oczekiwanie dobiegło końca – Wings of Liberty wreszcie wylądował na półkach sklepowych na całym świecie.

StarCraft II: Wings of Liberty wreszcie w sprzedaży - ilustracja #1

Paryska premiera gry.

Starcraft II jest już dostępny do nabycia również w rodzimych sklepach. W naszym kraju gra ma aż dwóch dystrybutorów - ABC Data oraz LEM, dzięki czemu nie powinno być większych problemów z jej dostępnością. Pudełka z najnowszą produkcją Blizzarda opatrzone zostały wysoką i budzącą spore kontrowersje ceną sugerowaną 199 zł. Choć trzeba uczciwie przyznać, że jeśli istnieje produkcja pecetowa, której może to ujść na sucho, to jest nią właśnie Starcraft II.

W przypadku dużych premier tradycją jest urządzanie nocnych imprez, na których można kupić dany produkt już sekundę po tym jak zegar wybiję północ. Starcraft II to bez wątpienia jeden z gigantów branży gier, więc i w jego wypadku nie mogło zabraknąć nocnych szaleństw. Jeśli jesteście ciekawi jak to wyglądało w różnych miejscach na świecie, to polecamy udanie się na oficjalne konto facebookowe, gdzie umieszczono setkę zdjęć z tych imprez.

StarCraft II: Wings of Liberty wreszcie w sprzedaży - ilustracja #2

Żaden kraj nie wyczekiwał tej premiery tak bardzo jak Korea Południowa.

Przed zakupem warto oczywiście zerknąć na wymagania sprzętowe, by mieć pewność, że wasz komputer podoła zadaniu. Starcraft II duży nacisk kładzie na fabułę, dlatego dobrym pomysłem jest również zaznajomienie się z filmikami streszczającymi fabułę pierwszej części oraz dodatku Brood War:

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to koniecznie obejrzycie także rewelacyjny filmik reklamowy zatytułowany Duchy Przeszłości.

Kila dni temu ruszyła ponadto rodzima wersja oficjalnego serwisu gry, gdzie znajdziemy m.in. instrukcję do gry w wersji online, tłumaczącą podstawy rozgrywki oraz charakterystyki trzech dostępnych ras. Warto też dodać, że choć Blizzard zadbał o wysokiej jakości lokalizację, to nie jesteśmy na nią skazani. Po kupieniu polskiej edycji StarCraft II: Wings of Liberty i zarejestrowaniu gry na platformie battle.net, można pobrać ją w dowolnej dostępnej wersji językowej.