Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2010, 11:57

autor: Sarge

StarCraft II - wymagania sprzętowe i nowa strona internetowa. Ściągnij grę już teraz!

Premiera StarCraft II: Wings of Liberty już za niecałe dwa tygodnie (27 lipca), zatem firma Blizzard postanowiła otworzyć nową stronę internetową poświęconą swojej produkcji. Oprócz tego potwierdzono też wymagania sprzętowe pełnej wersji.

Premiera StarCraft II: Wings of Liberty już za niecałe dwa tygodnie (27 lipca), zatem firma Blizzard postanowiła otworzyć nową stronę internetową poświęconą swojej produkcji. Oprócz tego potwierdzono też wymagania sprzętowe pełnej wersji.

Pod tym adresem znajdziecie witrynę, za sprawą której można już teraz ściągnąć klienta gry na swój dysk twardy. Dzięki temu mamy pewność, że w dniu wydania zagramy w końcowy produkt. Pozostaje nam wtedy tylko włączyć instalator i aktywować go poprzez uiszczenie stosownej opłaty na swoim koncie Battle.net. Jeśli kogoś nie interesuje pudełkowa wersja tego tytułu, a chce mieć go jak najwcześniej na swoim dysku, jest to możliwość, którą warto rozważyć.

StarCraft II - wymagania sprzętowe i nowa strona internetowa. Ściągnij grę już teraz! - ilustracja #1

Poza tym strona oferuje sporo informacji na temat gry, materiały do ściągnięcia (filmiki, screeny, artworki, tapety na pulpit itd.), a także dział przeznaczony dla społeczności, w którym można znaleźć konkursy oraz najświeższe informacje na temat wydarzeń dotyczących eSportu. Autorzy jednocześnie zastrzegają, że serwis wciąż jest rozbudowywany i niektóre działy mogą być jeszcze niekompletne. Dodatkowym jego atutem jest fakt, że całą zawartość udostępniono również w polskiej wersji.

Mimo tego, że orientacyjne wymagania sprzętowe nowego StarCrafta już znamy za sprawą bety, redaktorzy Big Download postanowili dowiedzieć się od samego dewelopera, jak będą one wyglądały ostatecznie dla pełnej wersji. Blizzard postanowił udostępnić te dane jednocześnie zastrzegając sobie prawo do delikatnych modyfikacji w razie ewentualnych zmian programistycznych tuż przed premierą.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Pentium IV 2.6 GHz lub lepszy
  • Pamięć RAM: 1 GB RAM (1.5 GB dla Windows Vista/Windows 7)
  • Karta grafiki: GeForce 6600 GT / ATI Radeon 9800 PRO lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 12 GB
  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 2.4 GHz Dual Core
  • Pamięć RAM: 2 GB RAM
  • Karta grafiki: GeForce 8800 GTX / ATI Radeon HD 3870 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 12 GB
  • System operacyjny: Windows Vista/7

StarCraft II: Wings of Liberty ukaże się w Polsce równocześnie ze światową premierą. Grę będą dystrybuować firmy ABC Data oraz LEM w cenie detalicznej na poziomie 199 złotych.