Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2001, 11:19

Star Wars Quake ?

Od dłuższego czasu nie powstała, żadna gra gatunku FPP czy TPP nawiązująca do świata Gwiezdnych Wojen. Jeżeli jesteś miłośnikiem, Mocy i chciałbyś powalczyć z mieczem świetlnym w ręku być może już czas abyś zaopatrzył się w... Quake II.

Od dłuższego czasu nie powstała, żadna gra gatunku FPP czy TPP nawiązująca do świata Gwiezdnych Wojen. Po decyzji o odłożeniu prac nad przygodami młodego Obi-Wana w LucasArts zrobiło się zupełnie cicho w tym temacie. Jeżeli jesteś miłośnikiem, Mocy i chciałbyś powalczyć z mieczem świetlnym w ręku być może już czas abyś zaopatrzył się w... Quake II.

Wiem, że jesteście zdziwieni, lecz właśnie na w oparciu o ten tytuł grupa programistów przygotowuje Star Wars Quake: Call of the Force – MOD, dzięki któremu na powrót przeniesiemy się do świata Gwiezdnych Wojen. Autorzy umieścili jego akcję około 20 lat przed wydarzeniami znanymi z New Hope. Co ważne, do oryginalnego Quake II dodano wiele elementów znanych raczej z produktów LucasArts-u (Dark Forces, Jedi Knight) typu posługiwanie się mocą, a przede wszystkim możliwość walki mieczem świetlnym. Na oficjalnej stronie tego projektu dostępna jest już pierwsza wersja testowa.