Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2010, 10:35

autor: Anna "omadaha" Karpińska

Star Wars Kinect w produkcji

LucasArts potwierdził, że gra Star Wars Kinect, która po raz pierwszy pokazana została na konferencji Microsoftu podczas tegorocznych targów E3, nie jest wersją demonstracyjną, mającą pokazać możliwości technologii Kinect, ale pełnoprawnym tytułem.

LucasArts potwierdził, że gra Star Wars Kinect, która po raz pierwszy zaprezentowana została na konferencji Microsoftu podczas tegorocznych targów E3, nie jest wersją demonstracyjną, mającą pokazać możliwości technologii Kinect, ale pełnoprawnym, samodzielnym tytułem.

Star Wars Kinect w produkcji - ilustracja #1

Serwis Eurogamer dotarł do jednego z pracowników LucasArts, który poinformował, że Star Wars Kinect „pozostaje w produkcji” a jego tworzeniem zajmuje się Microsoft oraz Terminal Reality (seria BloodRayne, Ghostbusters: The Video Game).

Star Wars Kinect ma być w założeniu grą akcji w pełni wykorzystującą technologię sterowania ruchem od Microsoftu. Jak donosi Gamasutra – tytuł powstaje w oparciu o zaawansowany silnik Infernal Engine, którego możliwości po części ukazuje film zaprezentowany podczas E3.

Obecnie wiadomo, że gra pojawi się w sprzedaży nie wcześniej niż w 2011 roku. Twórcy obiecali jednakże, że już wkrótce dowiemy się więcej o najnowszym projekcie osadzonym w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Kolejne wiadomości ujawnione zostaną na konferencji Microsoftu podczas Tokyo Game Show, które rozpoczną się w najbliższy czwartek.