Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2010, 10:00

Spider-Man: Shattered Dimensions - pierwsze informacje i materiały video

Nie tak dawno temu pisaliśmy o trwających pracach nad nową grą z człowiekiem pająkiem w roli głównej. Teraz poznaliśmy wreszcie pierwsze konkretne informacje na jej temat.

Nie tak dawno temu pisaliśmy o trwających pracach nad nową grą z człowiekiem pająkiem w roli głównej. Teraz poznaliśmy wreszcie pierwsze konkretne informacje na jej temat.

Spider-Man: Shattered Dimensions - pierwsze informacje i materiały video - ilustracja #1

Spider-Man w wersji Noir.

Za fabułę odpowiada Dan Slott, scenarzysta komiksowej serii The Amazing Spider-Man. Wszystko kręci się wokół mistycznego artefaktu zwanego The Tablet of Order and Chaos (Tablica Porządku i Chaosu), który dzięki swojej mocy trzyma w ryzach konstrukcję całej rzeczywistości. Tablica zostaje jednak strzaskana, a jej części lądują w czterech różnych wymiarach. Tylko zebranie ich wszystkich i ponowne złączenie w całość może uratować wszystkie światy.

Spider-Man: Shattered Dimensions będzie się znacząco różnić od swoich poprzedników. Każdy z czterech dostępnych wymiarów posiadać będzie własny styl i atmosferę. Jak dotąd ujawniono dwa: Amazing Spider-Man to świat znany z klasycznych komiksów - pełen kreskówkowych kształtów i żywych kolorów. Drugi to Spider-Man Noir - mroczne uniwersum przywodzące na myśl grę Batman: Arkham Asylum. Wersja Noir bazuje na wypuszczonej w 2009 roku mini serii komiksowej, której akcja toczyła się w czasach Wielkiego kryzysu, a źródłem pajęczych mocy bohatera była mistyczna magia, nie zaś radioaktywny pająk.

Spider-Man: Shattered Dimensions - pierwsze informacje i materiały video - ilustracja #2

Klasyczny Amazing Spider-Man

Fragmenty Tablicy same posiadają sporo magicznej mocy, dlatego wzmacniają każdego, kto wejdzie z nimi w kontakt. Powoduje to, że nawet słabsi wrogie Spider-Mana, tacy jak np. Kraven Łowca stają się śmiertelnym zagrożeniem. Rozgrywka przypominać będzie w założeniach poprzednie części cyklu. Ponownie przyjdzie nam używać pajęczyn, wspinać się po ścianach czy walczyć wręcz. Wachlarz ruchów dla wszystkich wymiarów będzie taki sam, ale styl rozgrywki ulegnie modyfikacjom. W wydaniu Amazing nasz bohater będzie wykonywał nieprawdopodobne akrobacje i atakował wrogów bez zastanowienia. Podczas gdy wersja Noir częściej polegać ma na skradaniu się i cichym eliminowaniu przeciwników. W niektórych momentach (np. podczas walki z niektórymi bossami) gra przełączy się w tryb pierwszoosobowy.

Premierę Spider-Man: Shattered Dimensions zaplanowano na jesień tego roku. Gra ukaże się na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii. Wypuszczono już pierwszy filmik promujący, więc możecie sami zerknąć jak to wszystko prezentuje się w akcji: