Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2011, 13:44

Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne)

W dziesiątym odcinku naszego cyklicznego przeglądu najciekawszych gier na smartfony przygotowaliśmy dla was zbiór niezwykle wciągających tytułów oraz konkurs! W naszym menu m.in.: Anomaly: Warzone Earth, Boulder Dash – The Collection i Jelly Defense.

Witam w grudniowym odcinku cyklu opisującego najciekawsze gry na smartfony. Tym razem na tapecie jest sporo gier polskiego pochodzenia, a z jedną z nich związany jest wyjątkowy konkurs - możecie dostać Jelly Defense na iOS zupełnie za darmo. Zapraszam!

Jelly Defense

Zaczynamy od gatunku o niesłabnącej popularności – tower defense. Tym jednak razem do czynienia mamy z pokojowo nastawionym narodem „galareciaków”, który zostaje napadnięty przez złą chałwę o smaku kiwi. Trzeba się bronić! Gra jest śliczna, niezmiernie wesoła i wciąga niczym najbardziej znane hity z większych ekranów.

UWAGA! KONKURS! Jeśli chcecie zdobyć kod dający dostęp do gry Jelly Defense na iOS zupełnie za darmo, koniecznie przeczytajcie pierwszy komentarz pod tą wiadomością.

 1. Sprawdź w iTunes (ok. 11 zł)
 2. Sprawdź w Android Market (ok. 10 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne) - ilustracja #1

Anomaly: Warzone Earth

O tej grze napisałem kilka miesięcy temu – za wcześnie. Ale teraz już mogę. Duża, pecetowa wersja Anomaly to bardzo udana gra w tzw. odwrócone tower defense. Jeśli chcecie zająć się czymś naprawdę ładnym i wciągającym na Waszych iPadach, to prawdopodobnie nie mogliście lepiej trafić. Świetnie wykonane s-f klasy B jest dostępne dla wszystkich chętnych, a przy okazji wersja na produkty Apple jest jedną z najlepiej ocenianych polskich produkcji w historii!

 1. Sprawdź w iTunes (ok. ponad 7 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne) - ilustracja #2

I Must Run

Musisz biec. Bieg to zdrowie! Szczególnie, gdy jesteś niesłusznie skazanym więźniem dającym nogę ze strasznej, mrocznej, niebezpiecznej placówki. I Must Run to gra pędząca na złamanie karku, a wy pędzicie razem z nią – wymaga niesamowitej koncentracji, by ominąć wszystkie przeszkody i dobrnąć do końca. No i posiada sympatyczną oprawę graficzną, a dla niezdecydowanych jest pecetowe demo.

 1. Sprawdź w iTunes (niecałe 5 zł)
 2. Sprawdź w Android Market (niecałe 5 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne) - ilustracja #3

Shoot the Birds

Macie dosyć ptaków? Teraz możecie odpłacić im za wszystkie krzywdy. W tej prześlicznej, rysunkowej grze wrogami są pierzaste „latadła”, a bronią kusza trzymana przez stracha na wróble. Ptaki latają, my naciągamy i strzelamy. Proste i, niespodzianka!, piekielnie wciągające. Są mnożniki punktów, zmieniające się pory dnia, specjalny tryb furii i masę innych, przyjemnych detali.

 1. Sprawdź w iTunes (niecałe 5 zł)
 2. Sprawdź w Android Market (ok. 5 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne) - ilustracja #4

Rocket Riot

Nietypowa platformówko-strzelanka, w której próbujemy powstrzymać złego pirata Blockbearda i jego sługusów. Na czym polega jej nietypowość? Produkcja łączy pseudo-trójwymiarowe mapy, które da się rozbić na pojedyncze piksele oraz płaskie, przypominające tekturowe postacie. DO tego nasza postać posiada bazookę i plecak odrzutowy, a wszystko jest jakieś takie... fajne. Warto zerknąć.

 1. Sprawdź w iTunes (ok.11 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne) - ilustracja #5

Sailboat Championship

Poczuj wiatr we włosach! Ta trójwymiarowa produkcja to jedyna w swoim rodzaju zręcznościowa gra budząca w graczu prawdziwego wilka morskiego, który rodzaj i kierunek wiatru rozpoznaje najmniejszym włoskiem na swym muskularnym ramieniu. Bo reagowanie na wiatr jest tu kluczowe do zwycięstwa – a do pokonania są przeróżne trasy, przeciwnicy sterowani przez komputer i – dzięki trybowi online – także ci zupełnie ludzcy. Wyjątkowo relaksująca gra wyścigowa.

 1. Sprawdź w iTunes (ok. 11 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne) - ilustracja #6

Boulder Dash – The Collection

Prawdziwy, pikselowaty klasyk w Twoim telefonie! Graficznie nie powala, animacje również są szczątkowe, ale dla miłośników starej szkoły Roderick i jego misja przesuwania ciężkich kamulców będą strzałem w dziesiątkę. Co prawda tytuł The Collection może być nieco mylący, bo za początkowe kilka złotych dostajemy tylko jedną z pięciu gier, a każda następna to wydatek kolejnych kilku złotych, ale mimo wszystko chyba warto.

 1. Sprawdź w Android Market (niecałe 4 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne) - ilustracja #7

Chocohero

Jesteś sobie czekoladką, która spada w dół przez krainę pełną smakowitych stworów. Wychylając telefon omijasz przeszkody, ratujesz swoich przyjaciół z opresji i zbierasz monety, które pozwolą ulepszyć zdolności twojego bohatera. Większość przeszkód rozpada się przy uderzenie, inne zatrzymują cię na dłużej, a okazjonalnie trafi się jakiś dopalacz, dzięki któremu przedzierasz się przez wszystko, niczym niepowstrzymany pług zniszczenia. Czasami bywa chaotycznie, ale kto by sobie z tym nie poradził?

 1. Sprawdź w iTunes (niecałe 5 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne) - ilustracja #8

Za miesiąc ciąg dalszy. Chcecie przeczytać o jakiejś grze? Dajcie znać!

Poprzednie odcinki cyklu:

 1. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (The Adventures of Tintin, Modern Combat 3 i inne)
 2. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011)
 3. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011)
 4. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/08/2011)
 5. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/07/2011)
 6. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011)
 7. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011)
 8. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011)
 9. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (01/03/2011)