Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2010, 10:20

Singularity - data premiery i zwiastun nowego FPS-a od twórców Wolfenstein

Firmy Raven Software (Soldier of Fortune, wznowienie Wolfensteina) oraz Activision Blizzard podzieliły się dokładną datą amerykańskiej premiery strzelaniny FPP Singularity. Produkcja, w której rozgrywka w dużej mierze oparta zostanie na zabawie z czasem, zadebiutuje tam we wtorek, 29 czerwca.

Firmy Raven Software (Soldier of Fortune, wznowienie Wolfensteina)oraz Activision Blizzard podzieliły się dokładną datą amerykańskiej premiery strzelaniny FPP Singularity. Produkcja, w której rozgrywka w dużej mierze oparta zostanie na zabawie z czasem, zadebiutuje tam we wtorek, 29 czerwca.

Singularity - data premiery i zwiastun nowego FPS-a od twórców Wolfenstein - ilustracja #1

W związku z faktem, że zwyczajowo premiery europejskich wersji gier mają miejsce w pierwszy piątek po debiutach amerykańskich, możemy przewidzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że Singularity trafi do sklepów Starego Kontynentu 2 lipca. Zakładamy, że powyższe domysły zostaną poddane oficjalnej weryfikacji już jutro.

Jednocześnie w Sieci opublikowany został nowy zwiastun Singularity (o tytule Last Resort) za pośrednictwem którego możecie się zapoznać ze wszystkimi najważniejszymi aspektami gry, w tym szczegółami wątku fabularnego. Nagranie zdradza także szereg zastosowań Time Device Machine – specjalnego urządzenia zamontowanego na lewym przedramieniu bohatera, umożliwiającego kontrolowanie czasu (m.in. postarzanie przeciwników oraz naprawianie zniszczonych mostów, maszyn).

Singularity zostanie wydane w wersjach przeznaczonych na pecety, a także konsole Xbox 360 i PlayStation 3, przy czym twórcy zapewniają, że w każdym z tych trzech przypadków gra będzie się prezentować identycznie. Produkcja miała pierwotnie trafić do sprzedaży jesienią 2009 roku, lecz w związku z potencjalnie brzemiennym w skutkach jednoczesnym debiutem z niezwykle wówczas oczekiwanym Modern Warfare 2, Activision podjęło decyzję o przełożeniu premiery na wiosnę 2010 roku. Ostatecznie w lutym termin został przesunięty na czerwiec.

Przypominamy, że w Singularity przejmiemy kontrolę nad pilotem oddziału zwiadowczego, wysłanego na misję zbadania tajemniczej postsowieckiej wyspy. Po niefortunnym lądowaniu okaże się, że miejscem targają dziwne siły, przerzucające je w czasie pomiędzy latami 60-tymi XX wieku a teraźniejszością. Zadaniem gracza będzie rozwikłanie zagadki nieudanego eksperymentu, który miał zmienić oblicze Zimnej Wojny, a także zmierzenie się z konkurencją, pragnącą przejąć kontrolę nad potężnymi właściwościami pierwiastka einsteinium – źródła opisanych anomalii.