Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2010, 11:26

ArenaNet świętuje pięciolecie Guild Wars pogrążając Krytę w wojnie

Guild Wars już pięć lat bawi miliony graczy na świecie. Twórcy gry postanowili uczcić jubileusz nową kampanią zatytułowaną „Guild Wars Beyond”, która posłuży także jako wprowadzanie do drugiej części.

Guild Wars już pięć lat bawi miliony graczy na całym świecie. Twórcy gry postanowili uczcić jubileusz nową kampanią zatytułowaną „Guild Wars Beyond”, która posłuży także jako wprowadzanie do drugiej części.

 

ArenaNet świętuje pięciolecie Guild Wars pogrążając Krytę w wojnie - ilustracja #1

 

Kraina Kryta powoli pogrąża się w wojnie i gracze staną się integralną częścią tych wydarzeń, od pierwszego konfliktu, aż po wielki finał. Wezmą udział w nowych przygodach oraz decydujących bitwach. Fani, którzy lubią być ubrani stosownie do okazji mogą już zakupić dwa nowe kostiumy dla swoich postaci, zależnie od tego, po której stronie konfliktu zdecydują się opowiedzieć. Wszystkiemu temu towarzyszy „wirusowa” kampania reklamowa oraz regularnie aktualizowana oficjalna strona internetowa, która wzbogaca aspekt fabularny całego przedsięwzięcia.

Osią wydarzeń jest konflikt między rządzącym Krytą kultem White Mantle, a rebeliantami Shining Blade. Ci drudzy chcą przywrócić monarchię i planują osadzić na tronie księżniczkę Salmę. 250 lat po tych wydarzeniach to jej potomkini – królowa Jennah stanie na czele imperium ludzkiego w Guild Wars 2. Poza księżniczką poznamy również inne postacie, w tym porucznika Keirana Thackeraya oraz hipnotyzerkę Gwen, którzy później jako mąż i żona dadzą początek ludzkiemu miastu Ebonbawke. Lokacja ta odegra istotną rolę w drugiej części, podobnie zresztą jak ich potomek Logan Thackeray.