Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2018, 10:08

Shadow of the Tomb Raider – eksploracja jaskiń na nowym gameplayu

Filmik trwa jedenaście minut i pokazuje zupełnie inny fragment kampanii niż prezentacja wyświetlona podczas konferencji firmy Square Enix. O ile tamten materiał stawiał na skradankową rozgrywkę w dżungli, tak nowy zapis rozgrywki koncentruje się na eksploracji jaskiń.

Produkcja ukaże się we wrześniu. - Shadow of the Tomb Raider – eksploracja jaskiń na nowym gameplayu - wiadomość - 2018-06-13
Produkcja ukaże się we wrześniu.
SHADOW OF THE TOMB TAIDER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Eidos Montreal i Crystal Dynamics
  2. Deweloper wersji PC: Nixxes Software
  3. Wydawca: Square-Enix
  4. Gatunek: gra akcji
  5. Platformy: PC, XONE, PS4
  6. Data premiery: 14 września 2018.

Jak co roku, po zakończeniu wszystkich konferencji wydawców i producentów konsol ruszyły właściwe targi E3, a wraz z nimi zostaliśmy zalani obszernymi materiałami wideo z nadchodzących projektów. Jednym ze szczególnie godnych uwagi jest zapis rozgrywki z Shadow of the Tomb Raider, czyli kolejnej odsłony przygód Lary Croft.

W sieci pojawił się obszerny zapis rozgrywki Shadow of the Tomb Raider. O ile poprzednie materiały z E3 2018 koncentrowały się na skradankowej rozgrywce w dżungli, tak ten pokazuje eksplorację jaskiń.

W Shadow of the Tomb Raider Lara będzie znacznie bardziej doświadczoną poszukiwaczką przygód niż w poprzednich częściach i znajdzie to odbicie w mechanizmach rozgrywki. Przykładowo, wcześniej, podczas wspinaczki, aby zejść w dół musieliśmy albo znaleźć odpowiednią ścieżkę, albo zacząć spadać, aby w odpowiednim momencie znowu złapać się skały. Tym razem będziemy mogli po prostu wykorzystać linę, aby spokojnie się opuścić. Bohaterka ma być w stanie również na krótkich dystansach biegać po ścianach. Wreszcie otrzymamy także opcję pływania.

Ulepszenia czekają również mechanikę skradankową. W poprzednich dwóch odsłonach jeśli zostaliśmy wykryci, to przeciwnicy w okolicy już na zawsze pozostawali w trybie agresywnym i wiedzieli, gdzie przebywa Lara. W Shadow of the Tomb Raider będziemy mogli zgubić pościg (np. ukrywając się na drzewie) i po pewnym czasie wrogowie przestaną nas szukać.

Przypomnijmy, że Shadow of the Tomb Raider zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra ma trafić do sprzedaży 14 września tego roku, równocześnie na wszystkie trzy platformy sprzętowe.

  1. Graliśmy w Shadow of the Tomb Raider – Lara w królestwie Majów
  2. Eidos Montreal – strona oficjalna
  3. Crystal Dynamics – strona oficjalna
  4. Wszystko o Shadow of the Tomb Raider (data premiery, fabuła, rozgrywka)