Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 19:24

Gameplay i dwa nowe zwiastuny gry Shadow of the Tomb Raider

Square Enix na samym początku swojej konferencji na targach E3 pokazało nam aż trzy nowe filmiki z zapowiedzianej na wrzesień gry Shadow of the Tomb Raider - w tym pierwszy dłuższy fragment rozgrywki.

Jeśli Lara Croft chce powstrzymać apokalipsę Majów, będzie musiała zrobić perfekcyjny użytek z otaczającej ją dżungli. - Gameplay i dwa nowe zwiastuny gry Shadow of the Tomb Raider - wiadomość - 2018-06-11
Jeśli Lara Croft chce powstrzymać apokalipsę Majów, będzie musiała zrobić perfekcyjny użytek z otaczającej ją dżungli.

Firma Square Enix na sam początek swojej konferencji na targach E3 wytoczyła ciężkie działa – otrzymaliśmy nie jeden, a trzy krótkie materiały z gry Shadow of the Tomb Raider, w tym kilkuminutowy fragment jednego z etapów rozgrywających się w dżungli. W dwóch pozostałych filmikach mamy okazję zobaczyć Larę Croft próbującą uratować samolot przed rozbiciem się, a także walkę ze zwierzętami, kilka ciekawych lokacji oraz eksplorację pod wodą. Nas jednak przede wszystkim interesuje gameplay, na którym główna bohaterka „staje się jednością z dżunglą”, jak określił to deweloper Daniel Chayor-Bisson. Lara ukrywa się więc na drzewach oraz krzewach, kamufluje się w błocie, a także wykorzystuje różnorodne techniki pozbywania się przeciwników – w tym ładunki wybuchowe, łuk z liną, niezawodny nóż czy zatrute strzałki, wywołujące u trafionego bojowy szał. Wygląda na to, że w Shadow of the Tomb Raider zobaczymy więc nieco więcej skradania – co na pewno nie jest złą wiadomością. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One 14 września tego roku. Przypomnijmy przy okazji, że produkcja otrzymała nowy zwiastun już na wczorajszej konferencji Microsoftu.

  1. Oglądaj z nami konferencję Square Enix na targach E3
  2. Oficjalna strona internetowa gry Shadow of the Tomb Raider

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej