Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2008, 12:50

Saints Row 2 po polsku. Gdzie leży prawda?

Saints Row 2 ukaże się w naszym kraju w polskiej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach, na które powstał, czyli na PlayStation 3, Xbox 360 i PC. Stanie się tak dzięki wysiłkom firmy CD Projekt. Jednakże jak informuje dziś Cenega Poland nie będzie to , jak twierdził dwa dni temu Michał Gembicki z CDP, pierwszy przypadek tego typu.

Saints Row 2 ukaże się w naszym kraju w polskiej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach, na które powstał, czyli na PlayStation 3, Xbox 360 i PC. Stanie się tak dzięki wysiłkom firmy CD Projekt. Jednakże jak informuje dziś Cenega Poland nie będzie to, jak twierdził dwa dni temu Michał Gembicki z CDP, pierwszy przypadek tego typu.

Sprawę komentuje Konrad Rawiński z firmy Cenega, W przysłanym do nas oświadczeniu napisał: „Bardzo cieszy nas fakt, że firma CD Projekt jako kolejny z polskich dystrybutorów również zaczęła lokalizować gry na konsole nowej generacji. To zawsze pozytywnie wpływa na rynek i w ogólnym rozrachunku korzystają na tym Polscy gracze, których dobro leży nam szczególnie na sercu. Aczkolwiek chciałbym w tym miejscu zauważyć, że pierwszą grą w pełni zlokalizowaną na wszystkie dostępne platformy sprzętowe przez dystrybutora, a nie producenta, był wydany przez Cenega Poland Assasin’s Creed w pełnej polskiej wersji językowej na komputery PC, Xbox360 i Playstation 3 ”.

Który fragment wypowiedzi Michała Gembickiego wpłynął na tak szybką i zdecydowaną reakcję Cenegi? Służymy cytatem: „(...) Do tej pory gry lokalizowane na konsole pojawiały się sporadycznie i najczęściej tylko wtedy, kiedy wydane były bezpośrednio przez właścicieli platform – Sony i Microsoft. Tym razem przełamujemy kolejną barierę i oddajemy w ręce graczy kinowo zlokalizowane gry w wersji na obie platformy ”. Chodzi oczywiście o zwrot dotyczący przełamywania barier, który jednoznacznie sugeruje coś nowego, czego nie było do tej pory.

Wszystko wskazuje na to, że racja stoi po stronie Cenegi. Pecetowe AC w pełnej polskie wersji językowej ukazało się w kwietniu bieżącego roku (na Xbox 360 w czerwcu, na PS3 dopiero w lipcu), więc zarzuty wydają się być jak najbardziej podstawne.

Przypomnijmy, że w naszym kraju kontynuacja Saints Row pojawi się w polskiej kinowej wersji językowej na każdej z trzech zapowiadanych platform. Konsolowa edycja gry ukaże się jako pierwsza (23.10) i będzie kosztować 159,90 zł zarówno na PS3, jak i X360. Wersję pecetową nabędziemy za równowartość 99,90 zł. CDP póki co podaje szóstego listopada jako datę premiery edycji na popularne blaszaki, jednakże światowy wydawca, koncern THQ, twierdzi, że nie wiadomo kiedy nastąpi jej debiut.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej