Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2008, 13:12

autor: Janusz "Animol" Wyczołek

Half-Life 2: Episode Three dopiero w 2010 roku?!

Jeśli, podobnie jak ja, jesteście fanami przygód Gordona Freemana, to na pewno zastanawiacie się, kiedy wreszcie nadejdzie trzeci epizod drugiej części Half-Life. Co byście powiedzieli na 2010 rok?

Jeśli, podobnie jak ja, jesteście fanami przygód Gordona Freemana, to na pewno zastanawiacie się, kiedy wreszcie nadejdzie trzeci epizod drugiej części Half-Life. Co byście powiedzieli na 2010 rok?

Z wywiadu, którego dla serwisu Kikizo udzielił wicedyrektor ds. marketingu Valve, Doug Lombardi, dowiedzieć się możemy, jak wygląda sprawa z kolejną częścią. Niestety nie jest to wiadomość dobra dla oczekujących, o „precyzji” nie wspominając. Na pytanie o jakiś przybliżony termin ukazania się Episode Three, Lombardi odpowiedział enigmatycznie: „Na kolejne wcielenie się w Gordona poczekać będzie trzeba dłużej, niż miało to miejsce między Half-Life 2 i Episode One oraz Episode One i Episode Two” . Tym musimy się na dzień dzisiejszy zadowolić.

Half-Life 2: Episode Three dopiero w 2010 roku?! - ilustracja #1

Niestety taka informacja nie nastraja optymistycznie. Przypomnijmy, że na kolejne dodatki zmuszeni byliśmy czekać odpowiednio 18 miesięcy (HL2 -> Ep1) oraz 16 miesięcy (Ep1 -> Ep2, przy czym kolejne 6 miesięcy na polską premierę). Jak łatwo policzyć, ciąg dalszy przygód doktora Freemana może ujrzeć światło dzienne jeśli nie z końcem 2009, to nawet dopiero w 2010 roku. O ile okres roku-półtora można jakoś znieść i ma to swoje plusy (wierni fani mają możliwość obcowania z tą świetną serią już od dziesięciu lat, nie czując przy tym przesytu ani „zmęczenia materiału”), o tyle 2 i więcej lat jest już dla mnie przesadą.

Lombardi w rozmowie wyjaśnił, dlaczego prace nad poszczególnymi dodatkami idą tak powoli. Jest to efektem doświadczeń z pracy nad podstawową wersją Half-Life 2, która trwała sześć lat, pochłonęła ogromne pieniądze (bagatela 40 milionów dolarów) oraz niemal sparaliżowała funkcjonowanie firmy, przed długi czas skupiając 80% załogi nad pracą tylko przy tej grze. Wolą teraz ostrożniej podchodzić do każdego projektu i nie ryzykować powtórki z rozrywki. Na pocieszenie dorzucił tylko, że może jeszcze w tym roku ujawnią jakieś bardziej szczegółowe dane (fragment fabuły, zrzuty ekranu, jakiś zwiastun – trudno powiedzieć).

Z tą też nadzieją zapraszam do zapoznania się z tym, co do zaoferowania w temacie Half-Life 2, Episode One oraz Episode Two ma nasza Encyklopedia.