Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2020, 10:50

autor: Adrian Werner

Resident Evil 7 liderem sprzedaży cyklu w zestawieniu Capcomu

Sprzedaż Resident Evil 7 przekroczyła 7,9 mln egzemplarzy, co jest najlepszym wynikiem pojedynczej edycji gry z tej serii i drugim spośród wszystkich produkcji Capcomu.

Resident Evil 7 liderem sprzedaży cyklu w zestawieniu Capcomu - ilustracja #1
Siódma część cyklu sprzedaje się wyśmienicie.

Firma Capcom zaktualizowała stronę z wynikami sprzedaży swoich największych przebojów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Resident Evil VII: Biohazard znalazło 7,9 mln nabywców, co czyni je najlepiej sprzedającą się odsłoną cyklu w tym zestawieniu i drugim największym bestsellerem w dorobku wydawcy. Liderem pozostaje gra Monster Hunter: World, która rozeszła się w 16,1 mln sztuk.

Warto wspomnieć, że aż tak wysoka pozycja RE7 wynika ze specyficznej metodologii Capcomu. W rzeczywistości Resident Evil 5 i Resident Evil 6 osiągnęły wyższe wyniki sprzedaży, ale wydawca liczy poszczególne wersje tych produkcji oddzielnie.

Jednak nawet przy takiej metodologii siódma część cyklu najpewniej wkrótce straci pozycję lidera cyklu. Zeszłoroczne Resident Evil 2 znalazło już bowiem 7,2 mln nabywców.

Warto też dodać, że sprzedaż dodatku Monster Hunter: World - Iceborne przekroczyła 5,8 mln egzemplarzy. Natomiast bijatyka Street Fighter V może pochwalić się wynikiem 4,7 mln nabywców, a Devil May Cry 5 – 3,7 mln.

Z kolei rezultat wydanego w kwietniu 2020 r. Resident Evil 3 wynosi 2,7 mln egzemplarzy. Obecnie jest on najpewniej wyższy, gdyż dane opublikowane przez Capcom obejmują okres do końca czerwca. Nie da się jednak ukryć, że ten remake sprzedaje się znacznie gorzej niż Resident Evil 2.

Pomimo rewelacyjnych wyników Monster Hunter: World zaktualizowane zestawienie pokazuje, że dla Capcomu najważniejszą marką pozostaje Resident Evil. W przyszłym roku cykl zasili najnowsza odsłona zatytułowana Resident Evil Village, która trafi na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Resident Evil VII: Biohazard – horror potwornie doskonały
  3. Resident Evil VII: Biohazard - poradnik do gry
  4. Resident Evil VII: Biohazard — kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil VII: Biohazard