Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2005, 13:36

Rail Runner 3D zapowiedziany

A.S.K. Homework zapowiedziało wydanie nowej gry poświęconej kolejkom elektrycznym, będącej rozwinięciem pomysłów zawartych w oryginalnym Rail Runner.

A.S.K. Homework zapowiedziało wydanie nowej gry poświęconej kolejkom elektrycznym, będącej rozwinięciem pomysłów zawartych w oryginalnym Rail Runner.

Największym usprawnieniem w stosunku do pierwotnej wersji jest wprowadzenie w pełni trójwymiarowego środowiska graficznego oraz skorzystanie z dobrodziejstw bibliotek DirectX9 (m.in. pixel shadery w wersji 2.0). Jeśli chodzi o rozgrywkę, to nie uległa ona większym zmianom – w dalszym ciągu zadaniem graczy jest doprowadzenie pociągów przewożących różnorakie towary z punktu A, do punktu B. Będąc na trasie należy zwracać baczną uwagę na inne składy poruszające się po planszy, a także na wszelkie przeszkody starające się utrudnić nam dotarcie od celu. Jednakże, jak najszybsza jazda „byle do przodu” nie przyniesie żadnych efektów. Przez całą podróż należy kontrolować szybkość oraz wybierać jak najkrótszą drogę. Doskonały przegląd aktualnie panującej sytuacji umożliwia ruchoma kamera, którą można ustawić w miejscu, które akurat w tym momencie jest według nas najbardziej korzystne.

Autorzy przygotowali trzy tryby rozgrywki: walkę z czasem, pojedynek z drugim składem (kto pierwszy, ten lepszy) oraz tzw. mayhem – wraz z ilością błędów popełnianych na trasie wzrasta liczba sterowanych przez sztuczną inteligencję pociągów, przeszkadzających w dowiezieniu towarów na miejsce (razem 15 poziomów). Do naszej dyspozycji oddano sześć pociągów i trzydzieści typów wagonów.

A.S.K. Homework zaprezentowało również wymagania sprzętowe Rail Runner 3D. Kształtują się one następująco: procesor z zegarem 1000 MHz, 256MB pamięci RAM oraz karta graficzna wyposażona w 64MB pamięci. Planowa data wydania RR 3D to początek roku 2006.

Rail Runner 3D zapowiedziany - ilustracja #1
Rail Runner 3D zapowiedziany - ilustracja #2
Rail Runner 3D zapowiedziany - ilustracja #3