Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2022, 18:00

PS Plus już bez AC Valhalli, w styczniu wypadnie aż 10 gier

PS Plus traci kolejne gry. Dziś z usługi Sony wypadł Assassin’s Creed: Valhalla, a w styczniu jego los podzieli dziesięć kolejnych produkcji.

Źródło fot. Bound by Flame / Steam.
i

Zgodnie z niedawną zapowiedzią, od dziś abonenci PS Plusa Extra i Premium nie mogą już grać w Assassin’s Creed: Valhallę – chyba że nabędą grę Ubisoftu, której Edycję kompletną do czwartku do godziny 1:00 w nocy czasu polskiego można kupić w PS Store za 207,86 zł (sporo taniej jest obecnie na PC). Jednocześnie z usługi Sony wypadło pierwsze Pillars of Eternity.

Co więcej, dowiedzieliśmy się, że 17 stycznia 2023 roku ich los podzieli aż dziesięć produkcji. Będą to:

PS Plus już bez AC Valhalli, w styczniu wypadnie aż 10 gier - ilustracja #1

Sony.

Wprawdzie wśród powyższych tytułów brakuje wielkich hitów, ale sama ich liczba wydaje się niepokojąco duża. Co więcej, 21 lutego 2023 roku lista ta zwiększy się o GTA: Vice City – The Definitive Edition, które tym samym dołączy do już usuniętych z PS Plusa hitów pokroju Red Dead Redemption 1 i 2, Shadow Warrior 3, WRC 10, Mafia: Definitive Edition, SOMA, GreedFall (a teraz także AC: Valhalla oraz PoE).

Niemniej Sony nie tylko zabiera – dziś do PS Plusa Extra i Premium weszły aż 22 gry, w tym Far Cry 5, Judgment czy Yakuza: Like a Dragon (pełną listę znajdziecie tutaj). Sam abonament doczekał się z kolei solidnej świątecznej przeceny – szczegóły podaliśmy w osobnej wiadomości.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej