Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2022, 20:46

PS Plus otrzyma mocny cios; Assassin's Creed Valhalla opuszcza usługę

Assassin’s Creed: Valhalla opuści wkrótce usługi PS Plus Extra i Premium. Abonament Sony straci jedną ze swoich głównych atrakcji.

Źródło fot. Ubisoft.
i

Przynoszę złe wieści dla wszystkich subskrybentów PS Plusa Extra i Premium, którzy w ramach abonamentu zaczęli grać w Assassin’s Creed: Valhallę. Okazuje się, że choć owa produkcja była jedną z tych, które promowały usługę Sony na starcie, to nie zagrzeje w niej na długo miejsca. Tytuł przestanie być dostępny 20 grudnia 2022 roku.

PS Plus otrzyma mocny cios; Assassins Creed Valhalla opuszcza usługę - ilustracja #1

Źródło: PS Store.

Po tym dniu osoby chcące kontynuować rozpoczętą nordycką przygodę będą musiały nabyć egzemplarz gry. Szczęście w nieszczęściu, że jest ona obecnie mocno przeceniona – w PS Store można ją nabyć za 95,37 zł. Jednakże gracze nie są ograniczeni do zakupu AC: Valhalli w wersji na PS4 lub PS5 (patrz ramka).

ZAPISY W CHMURZE

Jeśli rozpoczęliście AC: Valhallę w abonamencie Sony, to możecie kontynuować grę nawet na innej platformie, bez konieczności rozpoczynania jej od nowa. Wystarczy, że po jej zakupie np. na PC wczytacie automatyczny zapis, który powinien stworzyć się samoistnie. Jego istnienie możecie sprawdzić, wybierając opcję „Wczytaj grę” – „sejw”, który będzie dostępny online, jest oznaczony ikoną chmury (patrz screen poniżej).

PS Plus otrzyma mocny cios; Assassins Creed Valhalla opuszcza usługę - ilustracja #2
Źródło: Ubisoft.

Usunięcie Assassin’s Creed: Valhalli z PS Plusa Extra i Premium to dość mocny cios nie tylko dla usługi Sony, ale również dla graczy. Wprawdzie tytuł trafił do abonamentu w czerwcu 2022 roku – gdy nastąpiło przejście ze „zwykłego” PS Plusa na trójwariantową wersję – ale jego ukończenie zajmuje około 60 godzin (via HowLongToBeat.com). „Wymaksowanie” go to zaś zajęcie na ponad dwa razy tyle czasu. Niewykluczone więc, że wielu rozpoczęło grę, ale nie zdążyło jej ukończyć.

Inna sprawa, że finał przygody Eivor(a) dopiero przed nami. Przyniesie go zaplanowana na 6 grudnia aktualizacja 1.6.2, w ramach której udostępnione zostanie darmowe DLC The Last Chapter, będące swego rodzaju epilogiem gry. Więcej szczegółów na jego temat znajdziecie w osobnej wiadomości.

Warto dodać, że AC: Valhalla nie jest pierwszą pozycją, która wypada z usługi Sony. Wcześniej zostały z niej usunięte m.in. Red Dead Redemption, Shadow Warrior 3 i GreedFall.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej