Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2022, 19:56

Twórcy ETS2 mają już 25 lat; zobacz, co robili, zanim stworzyli ten hit

Twórcy ETS2 – SCS Software – świętują 25 urodziny. Z tej okazji opublikowali oni podziękowania oraz filmik prezentujący historię studia.

Źródło fot. SCS Software
i

SCS Software kończy 25 lat. Czescy deweloperzy postanowili uczcić tę okazję ogromnym przyjęciem, na którym ponad 500 osób świętowało okrągłą rocznicę. Jednocześnie wystosowali podziękowania dla wszystkich osób wspierających studio.

Z tej okazji opublikowano również obszerny materiał, w który deweloperzy wspominają historię studia (poniżej). Dowiedzieć się można z niego między innymi o tym, że początkowo rozważali odrzucenie propozycji stworzenia Hard Truck: 18 Wheels of Steel, czyli produkcji, która zapoczątkowała tak lubianą sagę symulatorów ciężarówek. Wynikało to głównie z ograniczeń silnika posiadanego przez studio.

Oprócz tego znajdziemy tam między innymi opowieść o problemach finansowych, które dotknęły studio w okolicach 2007 roku, ryzyku, jakie podjęto, decydując się na stworzenie Bus Drivera, oraz kulisy powstawania popularnej w naszym kraju serii Euro Truck Simulator. Jeśli jesteście zainteresowani, to film ten możecie obejrzeć poniżej. Musicie mieć jednak na uwadze, że całość jest po czesku z angielskimi napisami.

Jako fanka symulatorów ciężarówek właściwie dorastałam wraz z produkcjami SCS Software. Dlatego też osobiście życzę SCS Software kolejnych 25 lat owocnego tworzenia gier i dalszych sukcesów.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej