Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 marca 2016, 10:33

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 5-6 marca (m.in. Worms 4, LIMBO, Lume)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Worms 4, Flockers, Leo's Fortune, Alien Breed, LIMBO, Lume i Space Age: A Cosmic Adventure.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż gier studia Team17 (Android) – m.in. Worms 4, Flockers i Alien Breed

Przegląd rozpoczynamy od wyprzedaży, jaką na platformie Google Play zorganizowało studio Team17, kojarzone przede wszystkim z serią Worms. Deweloper przecenił cztery produkcje: klasyczną strzelankę Alien Breed, grę logiczno-zręcznościową Flockers, dwuwymiarową platformówkę Superfrog HD oraz Worms 4 – specjalną, mobilną odsłonę kultowej serii. Wszystkie wymienione pozycje możecie kupić za 2,49 złote:

Cyber Knights

Android: ok. 5 zł

60-procentowej przeceny doczekała się gra Cyber Knights. Jest to kolejne dzieło studia Trese Brothers, mającego w dorobku kilka wyśmienitych turówek (m.in. Templar Battleforce, Star Traders). Cyber Knights to taktyczne RPG z elementami gier strategicznych, rozgrywane z podziałem na tury. Akcja produkcji toczy się w odległej, cyberpunkowej rzeczywistości. Gracz przejmuje kontrolę nad oddziałem elitarnych najemników wykonujących zlecenia dla potężnych imegakorporacji, toczących zaciekłe boje o władzę nad miastami przyszłości. Tytuł być może nie prezentuje się okazale pod względem graficznym, ale nadrabia to bogatą zawartością i głębią rozgrywki.

W Trybach Tajemnic

Android: ok. 5 zł

Fanom przygodówek z rodzaju ukryte obiekty polecamy jedną z najbardziej udanych gier tego typu polskiego studia Artifex Mundi – W Trybach Tajemnic (ang. Clockwork Tales: Of Glass and Ink). Produkcja przenosi nas do steampunkowego świata, który nawiedza seria silnych trzęsień ziemi. Wcielamy się w agentkę wywiadu Evangeline Glass, wyruszającą na ratunek swemu ojczymowi, Ambrose’owi Inkowi. Doktor, dążąc do odkrycia prawdy stojącej za kataklizmem, został porwany przez gigantycznego robota skonstruowanego przez podstępnego Gerharda Barbera.

Lume

iOS: ok. 4 zł

Użytkownicy iOS mogą nabyć za połowę ceny logiczną grę przygodową Lume. Kilka lat temu o debiutanckiej produkcji studia State of Play Games było całkiem głośno – przyczyniły się do tego nie tylko liczne nagrody, ale też wyjątkowy projekt. Autorzy rozpoczęli prace nad Lume od stworzenia kartonowej makiety świata gry, którą następnie obfotografowali i sfilmowali. W efekcie produkcja może się pochwalić niezwykłą atmosferą, przydającą zaserwowanej tu, prostej przecież historii (Lume, młoda dziewczyna wyrusza na poszukiwania zaginionego dziadka i stara się przywrócić energię elektryczną w mieście) wyjątkowego charakteru.

LIMBO

iOS: ok. 4 zł

Limbo, jedna z najlepszych niezależnych platformówek w historii, doczekała się 80% obniżki w App Store. Dzieło duńskiego studia PlayDead przerosło wszelkie oczekiwania, stając się inspiracją dla wielu twórców gier, także mobilnych (patrz: seria Naught). Limbo zapewnia nie tylko wyjątkowe doznania artystyczne. Przygody chłopca, wyruszającego na poszukiwania siostry, oferują również dopracowany gameplay, pełen wyzwań zręcznościowych i logicznych. Nie można też zapomnieć o wyjątkowym, bardzo przygnębiającym klimacie.

Space Age: A Cosmic Adventure

iOS: ok. 4 zł

Promocją objęto też przygodówkę Space Age: A Cosmic Adventure, której akcja osadzona została w alternatywnej rzeczywistości roku 1976 i opowiada o podbojach kosmicznych. Poznajemy w niej niezwykłe losy grupy astronautów, którzy lądują na obcej plancie znanej jako Kepler-16. Space Age łączy w udany sposób klasyczną mechanikę przygodową (eksploracja, gromadzenie przedmiotów, prowadzenie rozmów, zagadki) z nieco bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami (kontrolowanie kilku postaci, taktyczna walka, sekcje skradankowe).

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Leo’s Fortune i The Last Door

Zapraszamy do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. Tym razem mamy dla Was cztery propozycje: grę edukacyjną Gro Garden, doskonałą platformówkę z elementami logicznymi Leo’s Fortune, przygodówkę typu ukryte obiekty The Great Unknown: Houdini's Castle oraz mroczną grę przygodową point-n-click The Last Door: Collector's Edition. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: