Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Lume (PC)
OkładkaLume (PC)

Lume

Logiczno-przygodowa produkcja, będąca wstępem do Lumino City z 2014 roku. Gracze wcielają się w dziewczynkę o imieniu Lume, która musi odnaleźć zaginionego dziadka. Tytuł posiada unikalną oprawę graficzną, stworzoną na podstawie kartonowych konstrukcji.

Przygodowe | elementy logiczne | minigry

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lume Premiera

9maj2011

PC

23lut2012

iOS

Gry podobne do Lume

A Vampyre Story

Machinarium

Botanicula

Lume to pierwsza odsłona serii logicznych gier przygodowych od studia State of Play Games, której cechą wyróżniającą jest niecodzienny styl graficzny. Podczas produkcji twórcy wykorzystali własnoręcznie zbudowane kartonowe makiety budynków, które następnie zostały przeniesione do wirtualnego świata. Ponadto tytuł może się pochwalić kilkoma branżowymi nagrodami, w tym Indie Showcase 2012, IGF Awards 2012 czy też European Games Awards 2012.

Gracze wcielają się w tytułową Lume, młodą dziewczynę, której zadaniem jest odnaleźć zaginionego dziadka i przywrócić energię elektryczną w mieście. By tego dokonać, musi wyruszyć w podróż po niewielkiej metropolii, odnaleźć ślady pozostawione przez członka rodziny i rozwiązać rozmaite napotkane problemy. Do naszych głównych zadań należy zabawa w przeróżnych logicznych minigierkach, w których musimy np. połączyć kabelki w popsutym urządzeniu, układać puzzle i nie tylko. Rozgrywka sama w sobie jest łatwa, jednak niektóre zagadki potrafią nastręczyć małych problemów.

Lume nie jest bardzo rozbudowaną produkcją, gdyż stanowi tylko wstęp do Lumino City z grudnia 2014 roku. Kontynuacja rozwinęła pomysły zastosowane w „jedynce”, przy czym twórcy najbardziej skupili się na dopieszczeniu grafiki, która okazała się jeszcze lepsza niż w unikalnej części pierwszej.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lume: Odpowiednia dla każdego wieku.

Lume Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 GT lub lepsza
  • 25 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS