Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 stycznia 2017, 00:01

Promocje mobilne na weekend 28-29 stycznia (m.in. Hero Siege, Talisman, Goo Saga)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Hero Siege: Pocket Edition, Talisman: Digital Edition, Goo Saga, In Between, A Day in the Woods, Doodle God i Game Studio Tycoon 3.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

W tym tygodniu nie sposób nie zwrócić uwagi na 90-procentową obniżkę ceny Hero Siege: Pocket Edition. - Promocje mobilne na weekend 28-29 stycznia (m.in. Hero Siege, Talisman, Goo Saga) - wiadomość - 2017-01-27
W tym tygodniu nie sposób nie zwrócić uwagi na 90-procentową obniżkę ceny Hero Siege: Pocket Edition.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Hero Siege: Pocket Edition

Zaczynamy od szalonej wręcz, 90-procentowej przeceny, jakiej doczekała się gra Hero Siege: Pocket Edition od studia Panic Art. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarowym hack’n’slashem z elementami roguelike. Wcielamy się w jednego z kilku śmiałków, przemierzamy rozległe, losowo generowane poziomy i walczymy z setkami wrogów. Tytuł oferuje obszerną kampanię, ale najwięcej radości dostarcza w trybie wieloosobowym dla czterech osób. Jednym z największych zarzutów względem edycji mobilnej była jej wysoka cena – dzięki najnowszej promocji problem został tymczasowo rozwiązany.

 1. Android: ok. 4 zł
 2. iOS: ok. 4 zł

Wyprzedaż gier z serii Talisman (Android/iOS)

Firma Nomad Games zorganizowała pierwszą w tym roku wyprzedaż gier z serii Talisman (marka znana jest w Polsce pod nazwą Magia i Miecz). Elektroniczne wersje jednej z najpopularniejszych gier planszowych fantasy w historii stanowią kompleksową adaptację, pozwalającą toczyć zmagania w pojedynkę, w lokalnym multiplayerze, a także przez sieć z graczami z całego świata. Warto zauważyć, że twórcy – współpracujący oczywiście z firmą Games Workshop – regularnie wypuszczają rozmaite dodatki w postaci rozszerzeń oraz paczek z bohaterami. Do promocji załapała się bazowa edycja oraz spin-off w postaci Talisman: The Horus Heresy.

 1. Talisman: Digital Edition – Android: ok. 6 zł / iOS: ok. 4 zł
 2. Talisman: The Horus Heresy – Android: ok. 6 zł / iOS: ok. 9 zł

Goo Saga

W tym tygodniu okazją za jedyne 50 groszy jest dwuwymiarowa platformówka Goo Saga. W produkcji studia Toka Loka Games wcielamy się w żelkowatego bohatera przemierzającego podwodne, upstrzone pułapkami laboratorium. Ten niepozorny tytuł zaskakuje wysokim poziomem dopracowania, humorem i dobrej jakości oprawą audiowizualną. Dla fanów tego typu gier – jeśli graliście w Leo’s Fortune, to wiecie o co chodzi – pozycja obowiązkowa, szczególnie w groszowej promocji.

 1. Android: 50 groszy

In Between

Za 1/3 dotychczasowej ceny kupicie In Between – dwuwymiarową grę logiczną, której wyjątkowość objawia się przede wszystkim w podejmowanej tematyce. W produkcji niemieckiego studia Gentlymad wcielamy się w trzydziestolatka, który przegrywa walkę z rakiem, a lekarze dają mu co najwyżej kilka tygodni. Stojąc w obliczu śmierci, podejmuje on próbę rozliczenia się ze swym dotychczasowym życiem. Pod względem mechaniki jest dosyć typowo – celem jest pokonanie szeregu poziomów, najeżonych pułapkami i zagadkami. W tym celu gracz manipuluje otoczeniem i grawitacją. Każdy z etapów gry stanowi metaforyczne ujęcie przeżyć oraz emocji bohatera i nawiązuje do ważnych wydarzeń z jego życia.

 1. Android: ok. 4 zł
 2. iOS: ok. 4 zł

Silver Bullet

Jeśli szukacie taniej mobilnej strzelanki, to może zainteresuje Was koreański Silver Bullet. W grze wcielamy się w Kali, która stawia czoła demonom powołanym do życia w ramach konspiracyjnego projektu-przykrywki o nazwie Prometeusz. Tytuł jest shooterem utrzymanym w konsolowym stylu. Wyróżnia się wysokim poziomem trudności (tak, aby opanować system sterowania, trzeba poświęcić nieco czasu) i ciekawie zaprojektowanymi, obracanymi w gruzy poziomami. Na gracza czeka 45 wymagających misji, 19 bossów do ubicia oraz przeznaczony dla największych śmiałków, losowo generowany Abyss Dungeon.

 1. Android: ok. 9 zł
 2. iOS: ok. 9 zł

A Day in the Woods

W ten weekend możecie pobrać za darmo udaną grę logiczną A Day in the Woods. W dziele południowoafrykańskiego studia RetroEpic Software wcielamy się w Czerwonego Kapturka. Celem rozgrywki jest doprowadzenie bohaterki do domu babci za pomocą jak najmniejszej liczby ruchów. Akcja toczy się na niewielkich mapach, podzielonych na heksagonalne pola, które przesuwamy robiąc użytek z jedynego wolnego miejsca na planszy. Gra oferuje też fantastyczną oprawę – trójwymiarowe poziomy, wszelkie znajdujące się na nich obiekty i modele postaci wyglądają niczym wystrugane z drewna, przez co całość przywodzi na myśl scenę z teatru lalek.

 1. Android: za darmo
 2. iOS: za darmo

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Around the World: Hidden Object, Game Studio Tycoon 3, Doodle God

Prezentujemy wybór ciekawych promocji na smartfonach z systemem Windows Phone/10 Mobile. W tym tygodniu coś dla siebie znajdą fani przygodówek z ukrytymi obiektami (m.in. Around the World: Hidden Object, Koszmary z Głębin 2, The Great Unknown: Houdini’s Castle), strategii ekonomicznych (Game Studio Tycoon 3) oraz gier logicznych (Doodle God, Doodle Devil). Oferta prezentuje się następująco:

 1. Antyczna Przygoda: Kamień Filozoficzny – 8,50 zł
 2. Around the World: Hidden Object – 8,50 zł
 3. Doodle Devil – 4,50 zł
 4. Doodle God: 8-bit Mania – 4,50 zł
 5. Game Studio Tycoon 3 – 11 zł
 6. Koszmary z Głębin 2 – 6,50 zł
 7. Szmaragdowa Dama: Symfonia Snów – 8,50 zł
 8. The Great Unknown: Houdini’s Castle – 4,50 zł
 9. The Surprising Adventures of Munchausen – 4,50 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne