Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSPCAND
Okładka A Day in the Woods (AND)
OkładkaA Day in the Woods (AND)

A Day in the Woods

Trójwymiarowa gra logiczna, stworzona na bazie klasycznej baśni o Czerwonym Kapturku. Produkcja oferuje interesującą mechanikę rozgrywki, inspirowaną popularnymi wśród dzieci przesuwanymi układankami, i cieszy oko stylową, "drewnianą" szatą graficzną.

Logiczne | skradanki | baśń | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Day in the Woods Premiera

28paź2011

PC

2kwi2015

iOS

30lip2015

AND

Gry podobne do A Day in the Woods

Tiny Thief

Hitman GO

Love You to Bits

A Day in the Woods to trójwymiarowa gra logiczna, w której wcielamy się w baśniowego Czerwonego Kapturka i pomagamy słynnej bohaterce w dotarciu do domku babci. Produkcja, inspirowana klasycznymi przesuwanymi układankami, jest pierwszym poważnym dziełem niezależnego studia RetroEpic Software z Republiki Południowej Afryki.

W A Day in the Woods przejmujemy kontrolę nad Czerwonym Kapturkiem – bohaterką baśni spisanej po raz pierwszy przez Charles'a Perrault, a wiele lat później rozsławionej przez braci Grimm. Celem rozgrywki jest doprowadzenie postaci do domu babci za pomocą jak najmniejszej liczby ruchów. Akcja toczy się na niewielkich mapach, podzielonych na heksagonalne pola, które przemieszczamy po planszy, robiąc użytek z jednego wolnego miejsca. Mechanika przywodzi zatem na myśl popularne – szczególnie wśród dzieci – przesuwane układanki.

Gra oferuje obszerną kampanię składającą się z sześćdziesięciu poziomów. O ile pierwsze plansze nie nastręczą nikomu kłopotów, o tyle ukończenie kolejnych jest już nie lada wyzwaniem. I to nie tylko z uwagi na mocno ograniczoną liczbę ruchów, ale też z powodu licznych niebezpieczeństw, jakie na swojej drodze napotka Czerwony Kapturek. Do grona tych ostatnich zaliczają się m.in. niedźwiedzie, pająki, a także wilk we własnej osobie. Gracz musi umiejętnie rozstawiać wrogów po kątach, pomagając jednocześnie bohaterce w zbieraniu jagód i kwiatów, wpływających na ogólną ocenę ukończenia poziomu.

A Day in the Woods robi znakomite wrażenie pod względem szaty graficznej. Trójwymiarowe poziomy, wszelkie znajdujące się na nich obiekty i modele postaci wyglądają niczym wystrugane z drewna, a całość przywodzi na myśl scenę z teatru lalek. Bardzo dobrze współgra z nimi baśniowa ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe A Day in the Woods: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
PC
AND