Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2011, 10:20

autor: Sarge

Produkcja Thief 4 rusza pełną parą

Studio Eidos Montreal pracuje obecnie zarówno nad Deus Ex: Bunt Ludzkości, jak i Thief 4. Do tej pory ten pierwszy tytuł był traktowany priorytetowo, ale to zaczyna się zmieniać wraz z jego zbliżającą się premierą.

Studio Eidos Montreal pracuje obecnie zarówno nad Deus Ex: Bunt Ludzkości, jak i Thief 4. Do tej pory ten pierwszy tytuł był traktowany priorytetowo, ale to zaczyna się zmieniać wraz z jego zbliżającą się premierą.

Miejsce zajmowane dotychczas przez twórców nowego Deus Exa zostało zwolnione dla autorów czwartej części przygód złodzieja Garretta – taką informację serwisowi Eurogamer zdradził Jonathan Jacques-Belletete, dyrektor artystyczny Buntu Ludzkości. Jego produkcja dobiega końca, więc główne biuro mogło zostać przekazane drugiej ekipie.

Produkcja Thief 4 rusza pełną parą - ilustracja #1
Deus Ex: Bunt Ludzkości

Dla nas oznacza to tyle, że prace nad Thief 4 ruszają pełną parą, a Deus Ex: Bunt Ludzkości powoli przygotowuje się do desantu na rynek. Jacques-Belletete przyznaje, że opuszczenie stanowisk okupowanych przez ostatnie cztery lata było dość dziwne, ale też nieuniknione. Przy okazji musiały nastąpić pewne porządki, wliczając w to uprzątnięcie ogromnej liczby grafik koncepcyjnych.

W dalszej części wypowiedzi czytamy, że twórcy odpowiedzialni za obie gry działają w oddzielnych zespołach, w związku z czym nie przeszkadzają sobie w pracy. Dyrektor artystyczny trzeciej części Deus Ex zaznacza jednak, że Thief 4 jest w dobrych rękach, gdyż tworzy go „kopiąca tyłki ekipa świetnych ludzi”.

Deus Ex: Bunt Ludzkości po ostatnim opóźnieniu premiery ma ukazać się na europejskim rynku 26 sierpnia. Położenie głównego nacisku na deweloping kolejnej produkcji może oznaczać, że gra zgodnie z planem powinna zadebiutować pod koniec wakacji. Należy jednak pamiętać, że Thief 4 na razie nie ma ustalonego terminu premiery, gdyż na przygody Garretta przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Oba tytuły zmierzają na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.