Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2009, 14:23

autor: Hed

Problemy z ekskluzywną zawartością do polskiej wersji Assassin’s Creed II [news zaktualizowany]

Polska wersja Assassin’s Creed II na konsole została okrojona z kilku funkcji. Sprawa wypłynęła na światło dzienne po interwencjach nabywców gry, którzy nie mogli aktywować kodów odblokowujących dodatkowe elementy, dołączanych przez sklepy. Polski oddział Ubisoftu przyznaje, że posiadacze rodzimej wersji tytułu na konsole nie mają dostępu do wszystkich opcji.

Uaktualnienie: Z informacji które udzielił nam przed momentem Grzegorz Szabla, z polskiego oddziału firmy Ubisoft wynika, że ekskluzywna zawartość (lokacje Palazzo Medici, Santa Maria del Frari) jest odblokowana w każdej z dostępnych na rynku edycji (standardowej oraz kolekcjonerskiej). Tym samym klucze rozdawane przez niektóre sklepy do zamówień przedpremierowych są zbędne. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych za wprowadzenie w błąd. Obecnie czekamy na wyjaśnienia w sprawie zawartości możliwej do odblokowanie przez uczestników programu Uplay, który w naszym kraju jest niedostępny.

Okazuje się, że z polskiej wersji Assassin’s Creed II na konsole wycięto zupełnie usługę Uplay, czyli startujący serwis internetowy firmy Ubisoft, w którym można między innymi pozyskiwać dodatkowe elementy do gier. W przypadku przygód zabójcy Ezio chodzi o motyw graficzny z produkcji, zestaw dodatkowych noży, strój Altaira oraz sekretną lokację – rodzinną kryptę.

Oznacza to, że system, oparty na zaliczaniu osiągnięć i nabijaniu punktów, jest bezwartościowy – co z dodatkowymi elementami zdobywanymi na łamach Uplay jeszcze nie wiemy.

Problemy z ekskluzywną zawartością do polskiej wersji Assassin’s Creed II [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Postanowiliśmy zweryfikować te informacje. W polskiej wersji gry na PlayStation 3 usługa Uplay nie występuje i jej loga nie ma na pudełku, chociaż instrukcja wyjaśnia jak ją odpalić (powinno się do niej dostać wciskając trójkąt w menu). Nazwa Uplay pojawia się na okładce opakowania zlokalizowanej gry na Xboksa 360, ale po odpaleniu tytułu również nie można aktywować systemu.

Zupełnie inaczej jest w przypadku angielskiej edycji gry na PlayStation 3. Informacja o Uplay pojawia się na okładce pudełka i w instrukcji a sama usługa działa w grze na polskim koncie PSN. Jak widać, rodzima edycja Assassin’s Creed II została najwyraźniej okrojona z tego elementu, co na pewno nie spodoba się wielu graczom optujących za zlokalizowaną wersją produktu.