Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2009, 09:40

autor: Vercetti

Prey 2 nadal w produkcji?

Ostatnie wzmianki o kontynuacji FPS-a Prey pojawiły się na łamach naszego serwisu ponad rok temu. Od tego czasu domniemani autorzy projektu – zespół Human Head Studios, milczeli na temat drugiej odsłony przygód Indianina imieniem Tommy, a przedstawiciele zaangażowanej w całe przedsięwzięcie firmy Radar Group woleli unikać niewygodnych pytań.

Ostatnie wzmianki o kontynuacji FPS-a Prey pojawiły się na łamach naszego serwisu ponad rok temu. Od tego czasu domniemani autorzy projektu – zespół Human Head Studios - milczeli na temat drugiej odsłony przygód Indianina imieniem Tommy, a przedstawiciele zaangażowanej w całe przedsięwzięcie firmy Radar Group woleli unikać niewygodnych pytań. Czy Prey 2 znajduje się jeszcze w produkcji, czy może przerwano bądź też anulowano jego deweloping?

Prey 2 nadal w produkcji? - ilustracja #1

Żadna z ekip, które łączone są z shooterem, nie chce oficjalnie potwierdzić, jak wyglądają sprawy z grą. Ostatnio ciekawość graczy rozbudziły jednak wypowiedzi pracownika Human Head Studios, który w swoich (usuniętych już) wpisach na blogu informował o wydarzeniach dziejących się w jego firmie. Projektant ujawnił m.in., że przez pewien czas 30-osobowe studio zmagało się z problemami finansowymi, jednak obecnie sytuacja jest ustabilizowana, a szefom zespołu udało się podpisać kontrakt na wydanie wysokobudżetowej gry, której tworzenie dobiegnie końca za około dwa lata. Nie wiadomo, czy chodzi o drugą odsłonę Preya, czy o zupełnie inny, nowy tytuł. Szczegóły na temat produktu nie zostały dotąd ujawnione.

Pierwsza część FPS-a od Human Head Studios ukazała się na rynku przed trzema laty. Gra spotkała się z pozytywnym przyjęciem i w wersji PC uzyskała średnią ocen 84% (wg GameRankings.com). Nic więc dziwnego, że wkrótce po jej wydaniu zapowiedziano sequel. „Dwójka” miała ukazać się na komputerach osobistych i konsolach Xbox 360.