Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2017, 13:00

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (27 listopada - 3 grudnia 2017)

W tym tygodniu na rynkach polskim i światowym premierę będzie miał reboot serii popularnych przygodówek Black Mirror. Ponadto debiutu doczekają się między innymi dodatek do Total War: Rome II, SEVEN: The Days Long Gone oraz Doom w wersji na urządzenia VR.

Tegoroczny listopad żegna, a grudzień wita się z graczami w sposób mało efektowny, przynajmniej jeśli chodzi o premiery. W tym tygodniu, podobnie zresztą jak w ubiegłym, czeka nas bowiem relatywnie mała liczba efektownych premier. Mimo to jednak każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nasz tradycyjny przegląd debiutów rozpoczynamy od Black Mirror, czyli kolejnej odsłony, a właściwie rebootu, bardzo popularnej swego czasu serii gier przygodowych. Podobnie jak jej poprzednie części, najnowsze dzieło studia KING Art Games, znanego przede wszystkim z cyklu The Book of Unwritten Tales, utrzymane jest w klimatach gotyckiego horroru w stylu powieści i opowiadań Edgara Allana Poe. Akcja tytułu rozgrywa się w Szkocji w 1926 roku. Głównym bohaterem opowieści jest David Gordon, który przybywa do tytułowej posiadłości należącej do jego rodu po samobójstwie ojca. Jego celem jest poznanie okoliczności, w jakich mężczyzna odebrał sobie życie. W trakcie śledztwa odkrywa on mroczną tajemnicę klątwy, która od lat ciąży na członkach jego rodziny. Czy protagoniście uda się oprzeć szaleństwu i zdjąć przekleństwo z klanu Gordonów? To już zależy od samych graczy. Black Mirror ukaże się 28 listopada na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

David Gordon będzie musiał zmierzyć się z mroczną tajemnicą swojego rodu. - Premiery gier w Polsce (27 listopada - 3 grudnia 2017) - wiadomość - 2017-11-27
David Gordon będzie musiał zmierzyć się z mroczną tajemnicą swojego rodu.

Grudzień rozpocznie się doskonale dla wszystkich miłośników wirtualnej rzeczywistości. Pierwszego dnia tego miesiąca na PC oraz PlayStation 4 pojawi się Doom VFR. Co ciekawe, nie jest to po prostu wersja hitu z 2016 roku przystosowana do urządzeń VR. Studio id Software przygotowało zamiast tego rodzaj spin-offu. Akcja Doom VFR toczy się krótko po inwazji demonów na marsjańską placówkę UAC, która została zaprezentowana w produkcji sprzed roku. Gracze wcielają się w jednego z z pracowników kompleksu, którego świadomość po śmierci przenosi się do komputerowej matrycy, za pomocą której może przejmować on kontrolę nad robotami i w ten sposób prowadzić walkę z przeciwnikami z piekła rodem. W Doom VFR nie zabraknie elementów, za które gracze pokochali ten cykl, czyli brutalnych i efektownych wymian ognia na starannie zaprojektowanych planszach. Czy to wystarczy, by zachęcić fanów serii do sięgnięcia po gogle wirtualnej rzeczywistości? Przekonamy się o tym za kilka dni.

Również pierwszego grudnia na rynkach polskim i światowym pojawi się SEVEN: The Days Long Gone, czyli RPG akcji z widokiem izometrycznym od studia Fool's Theory, złożonego z byłych pracowników studia CD Projekt RED. Tytuł został po raz pierwszy zapowiedziany w 2015 roku. Przenosimy się w nim do Imperium Vetrall – mocarstwa powstałego na gruzach dawnej cywilizacji, którą około 1000 lat wcześniej spotkała katastrofa, w wyniku której ludzkość cofnęła się do czasów średniowiecza. Głównym bohaterem gry jest złodziej Teriel, którego jedno ze zleceń prowadzi do kolonii karnej usytuowanej na wyspie Peh. Mężczyzna nie wie jeszcze, że z pozoru zwykła „robótka” rozpocznie ciąg niezwykłych zdarzeń. Tytuł ma zaoferować niezwykły klimat, dynamiczną walkę za pomocą broni i umiejętności specjalnych, atrakcyjną grafikę oraz mnóstwo, mnóstwo skradania. Fani gatunku mogą już zatem zacierać ręce. Tytuł pojawi się w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy) wyłącznie na PC.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na premierę dodatku Podzielone imperium do wydanej w 2013 roku gry Total War: Rome II. W rozszerzeniu ponownie przeniesiemy się w czasy Cesarstwa Rzymskiego, tym razem do roku 270 naszej ery, gdy jest ono nękane ciągłymi najazdami barbarzyńców. Zadaniem graczy jest odparcie wrogów i odbudowanie potęgi Imperium. Nowy dodatek wprowadzi do ponad czteroletniej produkcji kilka nowości, między innymi niespotykane dotąd frakcje, jednostki, wydarzenia i misje oraz możliwość personalizacji generałów w poszczególnych dziedzinach. DLC będzie dostępne w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy) od 30 listopada.

W dodatku Podzielone imperium Rzymianie będą musieli zmierzyć się z hordami barbarzyńców najeżdżających Cesarstwo. - Premiery gier w Polsce (27 listopada - 3 grudnia 2017) - wiadomość - 2017-11-27
W dodatku Podzielone imperium Rzymianie będą musieli zmierzyć się z hordami barbarzyńców najeżdżających Cesarstwo.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Poniedziałek, 27 listopada

Wtorek, 28 listopada

Czwartek, 30 listopada

Piątek, 1 grudnia

Premiery dodatków/DLC

Wczesny dostęp