Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2016, 10:27

Premiera Street Fighter V

Dziś debiutuje gra Street Fighter V na konsoli PlayStation 4 oraz PC. Z tej okazji przypominamy o dotychczasowych recenzjach oraz wymaganiach sprzętowych piątej odsłony popularnej serii bijatyk.

Piąta część serii Street Fighter to bardzo dobra, ale wyraźnie niepełna produkcja. - Premiera Street Fighter V - wiadomość - 2016-02-16
Piąta część serii Street Fighter to bardzo dobra, ale wyraźnie niepełna produkcja.

Wczoraj informowaliśmy o pojawiających się w sieci recenzjach gry Street Fighter V, czyli od dawna wyczekiwanej, piątej pełnoprawnej odsłony kultowej serii bijatyk firmy Capcom. Dziś zaś doczekaliśmy się premiery tej produkcji na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 4. Przypomnijmy – recenzenci zgodnie chwalą nowego Street Fightera jako bijatykę niemal doskonałą, ale większość z nich mniej lub bardziej obniżyła ocenę piątki. Powód? Brak wielu opcji, które mają stopniowo ukazywać się w kolejnych aktualizacjach. Oczywiście wynika to z nowego podejścia firmy Capcom, zamierzającej utworzyć z piątego Ulicznego Wojownika produkcję e-sportową (stąd dbałość o balans rozgrywki), a więc często update’owaną. Niemniej nieobecność tak podstawowych opcji, jak możliwość stoczenia normalnej walki z komputerowym przeciwnikiem czy tryb treningu (ten zadebiutuje w marcu), sprawia, że osoby nastawione na samotną rozgrywkę nie otrzymują zbyt wiele. Stąd zresztą mieszane recenzje w serwisie Steam, choć niektórzy autorzy negatywnych opinii skarżyli się także na przypadłości techniczne (dokładniej: problem z obsługą kontrolerów oraz niezbyt stabilne serwery).

Jeśli chodzi o sterowanie w wersji PC, to tytuł umożliwia korzystanie z klawiatury (bez obsługi myszki), ale podobnie jak w większości bijatyk, pad czy inny kontroler jest znacznie lepszą opcją. Poniżej przypominamy Wam wymagania sprzętowe Street Fighter V.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i3-4160 z 3,60GHz
 • Pamięć operacyjna: 6 GB RAM
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 480/570/670 lup lepsza
 • System: Windows 7 64-bit lub nowszy
 • Dodatkowe: szerokopasmowe połączenie z Internetem, DirectX 11, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i5-4690 z 3,50GHz
 • Pamięć operacyjna: 8 GB RAM
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 960
 • System: Windows 7 64-bit lub nowszy
 • Dodatkowe: szerokopasmowe połączenie z Internetem, DirectX 11, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX

Street Fighter V to piąta pełnoprawna gra z kultowego cyklu Street Fighter, zapoczątkowanego w 1987 roku i w ciągu prawie 30 lat wydanego w kilkudziesięciu różnych odsłonach. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, gra ma być stale aktualizowana przez twórców o nową zawartość i zmiany balansujące rozgrywkę, a dodatki w rodzaju nowych wojowników można będzie zakupić albo jako DLC, albo za tzw. Fight Money, czyli wirtualną walutę pozyskiwaną w pojedynkach.

 1. Oficjalna strona gry Street Fighter V
 2. Street Fighter V w sklepie Steam