Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2017, 18:01

autor: Góral

W Dead Rising 4 zagrało ponad milion osób. Wkrótce testy nowego multiplayera Street Fighter V

Firma Capcom poinformowała, że w grę akcji Dead Rising 4 zagrało ponad milion osób. Ponadto w dniach 28 marca – 3 kwietnia odbędą się beta-testy ulepszonego systemu multiplayer Capcom Fighters Network, przeprowadzonego w ramach darmowego weekendu z bijatyką Street Fighter V na Steamie.

Firma Capcom przekazała informacje dotyczące dwóch produkcji. Dowiedzieliśmy się, że w grę akcji Dead Rising 4 na platformach Xbox One oraz PC (Windows Store i Steam) zagrało ponad milion osób. Nie wyjaśniono, jak ustalono tę wartość, ale raczej nie wskazuje ona na sprzedaż, a po prostu na liczbę graczy, którzy w ten (kupno w sklepie) czy inny sposób (kupno używanego egzemplarza, pożyczenie itd.) trafili do miasteczka Willamette. Ponadto okazało się, że zabili oni aż 8 704 121 984 zombie, zginęli 4 567 123 razy i wykonali ponad 4 miliony zdjęć, w tym sporo selfie.

W Dead Rising 4 zagrało ponad milion osób. Street Fighter V doczeka się testów ulepszonego multiplayera - ilustracja #1
Street Fighter V w skrócie:
  • bijatyka na konsolę PlayStation 4 i PC-ty;
  • w dniach 28 marca – 3 kwietnia odbędą się beta testy ulepszonego systemu Capcom Fighters Network (multiplayer);
  • darmowy multiplayer dostępny będzie tylko na PC-tach.

Dodatkowo ujawniono, że w dniach 28 marca (od godziny 22:00 czasu polskiego) – 3 kwietnia (do 21:00 czasu polskiego) będzie można bawić się za darmo na Steamie w multiplayerze bijatyki Street Fighter V. Do dyspozycji dostaniemy wszystkich wojowników i wojowniczki, ale wszelkie postępy poczynione podczas rozgrywki zostaną wykasowane, gdyż będą to tylko beta testy, służące do zebrania odpowiednich danych.

Sytuacja związana jest bowiem z systemem Capcom Fighters Network (CFN), odpowiedzialnym za zmagania wieloosobowe. Do tej pory działał on różnie, ale wkrótce się to zmieni za sprawą jego całkowitej przebudowy. Możemy liczyć na wyeliminowanie większości występujących obecnie problemów. Wspomniano np. o Rage Quit Penalty, który teraz ma działać poprawnie i dobierać odpowiednich graczy. Walki rankingowe i casualowe doczekają się skróconych czasów ładowania, w poczekalni będą wyświetlane prawidłowe flagi, wyszukiwanie przeciwników ma się odbywać szybciej, gra zbierać ma więcej statystyk, które będziemy później przeglądać, a ustawienia w trybie treningowym będą zapisywane.

Podczas bety CFN będzie można pograć m.in. Kolin. - W Dead Rising 4 zagrało ponad milion osób. Street Fighter V doczeka się testów ulepszonego multiplayera - wiadomość - 2017-03-23
Podczas bety CFN będzie można pograć m.in. Kolin.