Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2017, 11:35

autor: Entelarmer

Street Fighter V z 1,6 miliona sprzedanych egzemplarzy

Firma Capcom ujawniła najnowsze wyniki sprzedaży gry Street Fighter V. Ostatnia odsłona kultowej serii bijatyk znalazła 1,6 miliona nabywców. Japoński koncern zaznaczył też, że nie zamierza rezygnować z rozwoju gry, a 30 maja ukaże się patch balansujący rozgrywkę.

W minionym roku branża gier nie była wolna od kontrowersji, że wspomnieć tylko aferę wokół No Man’s Sky, płatny dodatek do pozostającego we Wczesnym Dostępie ARK: Survival Evolved oraz nie do końca udaną premierę Street Fightera V. Wiele elementów piątki spotkało się z pochwałami recenzentów, ale zalety te zniwelowała uboga zawartość premierowego wydania. Do tego doszły problemy z serwerami i niewielka liczba wojowników, a choć aktualizacje wprowadzały kolejne elementy i poprawki, grze nie udało się zatrzeć słabego pierwszego wrażenia. W efekcie prawie połowa z ponad 4,5 tysiąca recenzji na Steamie jest negatywna. Okazuje się jednak, że pomimo początkowych problemów tytuł nie został spisany na straty nie tylko przez twórców, ale i przez graczy. Na oficjalnej stronie Capcomu poinformowano o sprzedaniu 1,6 miliona egzemplarzy gry do końca marca. Nie jest to powalający wynik dla tak rozpoznawalnej marki, ale trzeba zauważyć, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedano dodatkowe 100 tysięcy kopii gry, podczas gdy wcześniej SFV potrzebował ponad pół roku na osiągnięcie identycznego rezultatu (w pierwszym miesiącu po premierze sprzedaż gry wyniosła 1,4 miliona egzemplarzy, natomiast do grudnia liczba ta wzrosła do półtora miliona kopii).

Piąty Street Fighter nie zaliczył udanego startu, ale nie zamierza poddać się bez walki. - Street Fighter V z 1,6 miliona sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2018-05-21
Piąty Street Fighter nie zaliczył udanego startu, ale nie zamierza poddać się bez walki.

Wypada też podkreślić, że Capcom nie zamierza rezygnować ze wspierania gry w najbliższym czasie. W dokumencie skierowanym do inwestorów znalazła się informacja o dalszym promowaniu Street Fightera V jako tytułu turniejowego. Zbytnie skupienie się na tym aspekcie gry było jednym z powodów słabego debiutu piątki, niemniej nie można zaprzeczyć, że profesjonalne rozgrywki SFV cieszą się sporą popularnością. Tylko w tym roku odbyło się kilkadziesiąt turniejów, w tym w ramach Capcom Pro Tour, a w trakcie finałów zawodów regionalnych NorCal pod koniec marca piąty Street Fighter był najczęściej oglądanym tytułem na Twitchu, z ponad 80 tysiącami widzów.

Jeśli już mowa o rozwoju gry, wypada wspomnieć o aktualizacjach. A konkretniej – o nadchodzącym patchu balansującym rozgrywkę, pierwotnie mającym ukazać się jeszcze w kwietniu. Na Twitterze serii zapowiedziano publikację łatki 30 maja, a oprócz wyrównania potencjału wojowników wprowadzi ona Eda – nowego wojownika, łączącego tradycyjny boks z kopniakami oraz umiejętnościami parapsychicznymi. Według wpisu nie są to jedyne nowości, aczkolwiek na ujawnienie pozostałych przyjdzie nam poczekać do jutra.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Street Fighter V

Street Fighter V