Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 maja 2017, 12:28

Pokemon GO - latem ruszy event z legendarnymi pokemonami?

Studio Niantic dało do zrozumienia, że na to lato zaplanowano event w grze Pokemon GO, podczas którego otrzymamy okazję złapania legendarnych pokemonów.

Ptaki Moltres, Zapdos i Articuno to jedne z legendarnych pokemonów pierwszej generacji. - Pokemon GO - latem ruszy event z legendarnymi pokemonami? - wiadomość - 2017-05-26
Ptaki Moltres, Zapdos i Articuno to jedne z legendarnych pokemonów pierwszej generacji.

Do tej pory studio Niantic zorganizowało wiele eventów w Pokemon GO, ale trudno nie przyznać, że wszystkie one były dosyć skromne – w większości ograniczały się do jakichś małych bonusów czy czasowych ułatwień. Wszystko wskazuje jednak, że autorzy mają bardziej ambitne plany na pierwsze urodziny i ich centralnym punktem będzie wydarzenie, podczas którego otrzymamy szansę złapania legendarnych pokemonów.

Spekulacje wywołało wystąpienie na gali nagród Webby Awards Archita Bhargavy, czyli szefa marketingu w studiu Niantic. Odbierając przyznaną Pokemon GO statuetkę za najlepszą grę mobilną, obiecał on publiczności, że tegoroczne lato będzie „legendarne”. Biorąc pod uwagę pozycję Bhargavy w firmie, użycie tego konkretnego słowa raczej nie było przypadkowe.

POKEMON GO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Niantic
  2. Wydawca: The Pokemon Company
  3. Platformy: iOS, Android
  4. Data premiery: lipiec 2016 r.
  5. Model biznesowy: free-to-play

Oczywiście, te doniesienia nie są wielkim zaskoczeniem dla fanów Pokemon GO. Miłośnicy gry od dłuższego czasu spekulowali na temat eventu z legendarnymi pokemonami, a pierwsza rocznica premiery produkcji wydaje się idealną okazją na takie wydarzenie.

W lutym prezes studia, John Hanke, obiecał, że na ten rok planowany jest event z legendarnymi pokemonami. Ponadto japoński oddział Niantic jakiś czas temu dał do zrozumienia, że w planach na lato są duże atrakcje.

Przypomnijmy, że legendarne pokemony to bardzo rzadkie i potężne okazy, które najczęściej powiązane są z mitami dotyczącymi powstania lub destrukcji regionów w uniwersum serii. Spodziewamy się, że podczas eventu dostaniemy okazję złapania tych wariantów, które pojawiły się w dwóch pierwszych generacjach w konsolowych odsłonach cyklu.

  1. Oficjalna strona gry Pokemon GO
  2. Pokemon GO – kompendium wiedzy