Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2011, 17:55

autor: Michał Kułakowski

Premiera Lord of the Rings: War in the North na pewno w listopadzie

Studio Snowblind, odpowiedzialne za grę Lord of the Rings: War in the North, potwierdziło premierę swojego najnowszego tytułu, która przypada na listopad tego roku.

Co prawda, medialna popularność i moda na Władcę Pierścienia zdążyła już dawno opaść, nie zmienia to jednak faktu, że ciągle ukazują się gry oparte na prozie Tolkiena i filmowej trylogii Petera Jacksona. Najnowszym tytułem korzystającym tolkienowskiej mitologii jest zapowiedziany na listopad action/RPG Lord of the Rings: War in the North, za którego produkcje odpowiada studio Snowblind, znane do tej pory przede wszystkim z Baldur's Gate: Dark Alliance na Playstation 2 i Gamecube`a. Dowiedzieliśmy się, że pomimo dużej konkurencji ze strony innych deweloperów i ich zapowiedzianych na tegoroczną jesień gier, deweloper nie ma zamiaru rezygnować z rękawicy rzuconej największym graczom na rynku i potwierdził, że termin wydania War in the North na pewno nie ulegnie zmianie.

Premiera Lord of the Rings: War in the North na pewno w listopadzie - ilustracja #1

Dystrybutor gry, którym jest Warner Bros Interactive (w Polsce będzie nim Cenega), liczy na to, że War in the North przyciągnie graczy ciekawym trybem kooperacji oraz „dojrzałą i brutalną” atmosferą. Zwłaszcza na tą drugą przy promocji gry położony zostanie duży nacisk, bowiem War in the North jest najpewniej pierwszym tytułem korzystającym z licencji Władcy Pierścienia, który otrzymał ranking „od lat 18”. W grze, której fabuła rozgrywać się będzie jednocześnie wydarzeniami znanymi z książek/filmów, poznamy i zwiedzimy niebezpieczne północne rubieże Śródziemia, nie tylko walcząc z napotykanymi tam sługami Saurona, ale równocześnie poznając oryginalną historię przygotowaną przez twórców ze Snowblind.

Premiera Lord of the Rings: War in the North na pewno w listopadzie - ilustracja #2

Warto zauważać, że nadchodzący listopad można uznać za „zabójczy” dla każdego mniejszego dewelopera i dystrybutora, który w tym czasie będzie chciał skusić graczy swoim tytułem. Wszystko to z racji mających w tym miesiącu premier oczekiwanych gier takich jak, Uncharted 3, najnowszy Call of Duty, The Elder Scrolls V: Skyrim czy odświeżona wersja pierwszego Halo. Osiągnięcie dobrych wyników z taką konkurencją będzie więc nie lada wyczynem, zważywszy na to, że konsolowe wersje gier przynoszą większość zysków w pierwszym miesiącu od pojawienia się na półkach sklepowych.

  1. Władca Pierścieni: Wojna na Północy - zapowiedź
  2. Video Beleram
  3. Video kulisy produkcji – nowi bohaterowie (PL)
  4. Video E3 2011
  5. Video kulisy produkcji – projektowanie oręża (PL)
  6. Video kulisy produkcji – Gundabad (PL)